• Narodowy Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września. Dane są zbierane według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00.Udział w spisie jest obowiązkowy.

Jak jest przeprowadzany?

• Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu dzieci odkrywają swoje talenty, poznają mocne strony, pobudzają wyobraźnię i wspólnie się bawią. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Było kolorowo, radośnie i twórczo. Dlaczego ta maleńka kropka jest tak ważna? Zastanawialiśmy się po obejrzeniu filmu „The dot”. Następnie dzieci szukały kropek ukrytych w sali, kodowały, klasyfikowały, układały sudoku. Wspólnie stworzyliśmy listę dodającą otuchy, zawierającą komunikaty, które mogą udzielić wsparcia koledze, gdy brak mu wiary we własne możliwości. Zabawy zachęcały dzieci do działania i rozwijania kreatywności.

• Wystawa "Dwie okupacje"

W naszej szkole 15 i 16 września mieliśmy możliwość uczestniczenia w wystawie – „Dwie okupacje”. Jak wszystkim wiadomo 1 września 1939 r. zostaliśmy zaatakowani przez III Rzeszę , a 17 września przez ZSRR, te państwa okupowały nasz kraj do zakończenia II wojny światowej.

Wystawę otworzył pan Jacek Rutkowski (jej autor), który podzielił się z nami ciekawostkami na temat dokumentów w niej zgromadzonych. Dowiedzieliśmy się jak żyło się polskiemu społeczeństwu pod niemiecką i radziecką okupacją, poznaliśmy losy niektórych osób związanych z materiałami prezentowanymi na wystawie. Jednocześnie uświadomiliśmy sobie jak dobrze jest żyć w wolnym państwie i posługiwać się ojczystym językiem.

• Spotkanie z policjantką

Dzisiaj (15.09.2021r.) uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność spotkać się z policjantką Anią Wąsowicz. Dzielnicowa przypomniała zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Wyjaśniła, jak należy rozumieć nowe przepisy dotyczące zakazu korzystania z telefonów komórkowych i słuchawek podczas przechodzenia przez jezdnię. Omówiła też zagrożenia, które mogą wynikać z nierozsądnego korzystania z portali społecznościowych. Odpowiadała także na pytania zadawane przez uczniów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

• Kampania profilaktyczna - Otwórz się na pomoc

Gmina Olecko wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przyłączyły się do kampanii „Otwórz się na pomoc” - interaktywnego projektu o zdrowiu psychicznym i uzależnieniu od Internetu. To działanie skierowane do młodzieży oraz rodziców i opiekunów.

Projekt pomoże zmierzyć się ze słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Młode osoby nie tylko w łatwy sposób uzależniają się od komputera czy smartfona, doświadczając bardzo często w świecie wirtualnym takich zjawisk jak hejt czy przemoc słowna.

• Partnerzy

• Fundacja Dbam o mój zasięg