• Wizyta przygotowawcza w Grecjii

• 26.03.2023 17:10
      • Kilka dni ubiegłego tygodnia spędziłam wraz z nauczycielami i dyrektorami trzech gminnych szkół na wizycie przygotowawczej w Grecji. Wizyta  jest przygotowaniem do wyjazdu uczniów z gminy Olecko. W ramach wizyty poznaliśmy grecki system edukacji, mieliśmy okazję zwiedzić jedną ze szkół i sprawdzić, jaki program czeka naszych uczniów.
        Podejście greckiej szkoły do ucznia skupia się na jego kompetencjach, pasjach i predyspozycjach. Nie wywiera na nich także tak wielkiej presji i nacisku na wynik. Nie ukrywam, że to podejście jest mi znacznie bliższe niż nasz rodzimy system. Dzięki dobrej współpracy i wsparciu między innymi Pani Małgorzata Kopiczko - Twój Senator napisaliśmy 3 projekty i pozyskaliśmy środki finansowe na wymianę młodzieży ze Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku oraz Szkoła Podstawowa w Judzikach. Dziewiędziesięcioro dzieci z tych szkół pojedzie z wizytą do Grecji właśnie w ramach programu Erasmus i będzie wspólnie z młodzieżą grecką uczestniczyć w działaniach edukacyjnych.
        Jestem przekonana, że dla naszych dzieci będzie to wielka przygoda i bardzo wartościowe doświadczenie. Pierwsza grupa wyjeżdża już w najbliższą sobotę. Nie mogę doczekać się efektów.

To był dobrze spędzony czas w gronie ciekawych ludzi. Dziękujemy.Wróciliśmy pełni energii do dzialania.

Sylwia Wieloch - zastępca Burmistrza Olecka

Iwona Narkiewicz-Bielska - dyrektor SP 2 Olecko