• Wydarzenia

   Wydarzenia

   13.05.2022 19:32

   Scena Przedszkolaka


   11 maja 2022r. przedszkolaki z grupy 0a i 0b wystąpiły na "Scenie Przedszkolaka"
       W poszukiwaniu Wielkanocnego Zajączka

   Okres świąteczny w grupie 0b.
   Dzieci poszukiwały Wielkanocnego zajączka, dzięki uprzejmości Pań z kuchni miały możliwość upieczenia babki wielkanocnej i wykonały piękne stroiki świąteczne.   W Krainie Muzyki - Zadania wiosenne

   Przedszkolaki z grupy 0a zrealizowały pierwsze zadania wiosenne z Programem Kraina Muzyki - dźwięki przyrody. Posialiśmy bratki, aksamitki i owies. Codziennie obserwujemy, jak roślinki rosną i dbamy, aby miały zapewnione odpowiednie warunki.Wiosna była tematem przewodnim również w muzyce. Towarzyszyły nam piosenki: "Kle, kle boćku kle, kle" i "Jestem sobie ogrodniczka"
    

       
    
   Pierwszy Dzień Wiosny

   Pierwszy Dzień Wiosny u przedszkolaków
   21 marca dzieci przygotowały wiosenny pokaz mody. Stylizacje były niezwykle pomysłowe i pełne kolorów. Tego dnia przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Napotkanym przechodniom wręczały kwiatki z życzeniami od Szkoły Podstawowej Nr 2.

   Film 1   Fim 2


   14 lutego 2022 - Dzień przyjaźni

   Ten dzień przedszkolaki rozpoczęły matematycznymi zmaganiami z zakodowanymi serduszkami. Następnie konkurencje sportowe wywołały wiele emocji: nawijanie na rolkę wstążki z serduszkiem i wyścigi z jajkiem na łyżce. Tego dnia nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców (za co serdecznie dziękujemy😁). Zwieńczeniem zabawy były tańce z wykorzystaniem tablicy interaktywnej (Just dance). Wszystkim życzymy pięknego dnia przepełnionego miłością❤️

    


    

   Przedszkolaki z grupy 0 a i O b przesyłają najserdeczniejsze życzenia
    Babciom i Dziadkom z okazji ich święta🥰💐   Dzień Babci i Dziadka
   Jasełka

   Przygotowały: Iwona Truchan i Anna Bagińska

    

   Konkurs Ekologiczny


   Konkurs ekologiczny pod hasłem "Drugie życie śmieci" został rozstrzygnięty. Celem konkursu było pogłębianie i propagowanie wiedzy na temat ekologii i troski o środowisko naturalne, kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska, promowanie idei powtórnego wykorzystania odpadów oraz rozwój umiejętności plastycznych. Komisja konkursowa po długich obradach wybrała 3 najlepsze prace: I miejsce - Wojciech Prusko i Franciszek Żbikowski (klasa 1b) II miejsce - Mikołaj Milewski (klasa 0b) III miejsce - Zuzanna Łopacz (klasa 1a) Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie fantastycznych prac.

   Iwona Truchan,  Anna Bagińska

   Program Kraina Muzyki - Dźwięki przyrody.

   Przedszkolaki z grupy 0a zrealizowały zadania wrześniowe i październikowe. W ramach programu w naszej sali zagościły 3 rośliny doniczkowe, którymi dzieci z zaangażowaniem opiekują się każdego dnia. Wizyta w przyszkolnym ogródku warzywno - kwiatowym zainspirowała do przypomnienia zasad zdrowego odżywiania i przygotowania zdrowych przekąsek - szaszłyków owocowych. Dary jesieni wyzwoliły kreatywność przedszkolaków. Powstały cudowne kasztankowe ludziki i zwierzątka. Dzięki kasztanom mogliśmy doskonalić logiczne myślenie poprzez odtwarzanie wzorów i grę kółko/krzyżyk (u nas kasztan/koralik).

   https://liblink.pl/HUyKO3CjXS

                                                 

   Program Dźwięki przyrody to zróżnicowane aktywności muzyczne: śpiew połączony z ruchem, tańcem, gra na instrumentach, zabawy rytmiczne. Muzykowaliśmy z następującymi utworami: Kończy się lato, Już październik, Zapasy dla wiewiórki, La Raspa, Polka Italiano, Comptine dun Autre. Czekamy na kolejne zadania.

   Dzień Dyni >>> foto
   Przedszkolaki z grupy "0"a 29 października wesoło się bawiły w Dniu Dyni. Dynie były wykorzystane do konkurencji sportowych. Dzięki pestkom dzieci utrwaliły ostatnio poznaną literę "i,I". Dynia była też jednym ze składników pysznych babeczek, które przedszkolaki same przygotowały. Dynia posłużyła również jako rekwizyt w zabawie rytmicznej.


   Grupa przedszkolna 0a 23 września 2021 r. wzięła udział w Międzynarodowej Akcji Migamy Jabłuszko i otrzymała Podziekowanie >>>

    


   Przedszkolaki biorą udział w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Krainy Muzyki Dźwięki Przyrody 2021/22  >>>

   Iwona Truchan