• Język niemiecki w bajce

• 23.02.2022 16:47
        • Celem zajęć jest kształcenie umiejętności komunikowania się w, w tym w języku niemieckim, krytycznego i kreatywnego myślenia w sytuacjach wymagających rozwiązywania problemów, nabywanie umiejętności pracy zespołowej, innowacyjność.

Kształtowanie i rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych, umiejętności uniwersalnych oraz transferowalnych na podstawie zajęć warsztatowych zwiększy umiejętności komunikacyjne, w tym w języku niemieckim. Celem zajęć jest też kształcenie umiejętności rozumienia z wykorzystaniem języka niemieckiego, kreatywności, innowacyjności, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, umiejętności uczenia się pracy zespołowej, a także zapewnienie zindywidualizowanego podejścia do uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.  Równocześnie warsztaty przyczynią się do rozwoju osobistego uczniów poprzez kształtowanie takich cech jak: kreatywność, odwaga, empatia, tolerancja, otwartość, spontaniczność, pracowitość, systematyczność.

• Logiczny Escape Room

• 26.05.2022 21:44
        • Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i sprawnego funkcjonowania dzieci. Pozwala podejmować właściwe decyzje, analizować, wyciągać wnioski i rozwiązywać problemy. Pomaga młodym ludziom w komunikowaniu się, w pracy zespołowej oraz wywiera istotny wpływ na jakość i efektywność uczenia się. W pierwszej połowie maja uczniowie klas I – VIII wzięli udział w grze Escape Room. Podróżując w zespołach klasowych po Polsce i Europie rozwiązywali liczne zadania, zagadki i łamigłówki. Uczniowie chętnie angażowali się w grę i rozwiązywanie zawiłości pojawiających się w trakcie przejazdu. Logiczne myślenie ułatwia dzieciom głębsze postrzegania świata i mobilizuje do twórczego działania.
          Marta Kamińska i Wojciech Jegliński