• Podróż na Rivierę Olimpijską w Grecji w ramach programu Erasmus +

• 18.06.2023 18:46
      • Rozpoczynamy realizację projektu „Cyber – świadomi uczniowie SP Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku”, „Cyber-conscious students of the Nicalaus Copernicus Primary School No. 2 in Olecko” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+. Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000075734. Realizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Organizacją przyjmującą jest Kek Lidia z siedzibą w miejscowości Katerini, województwo Kentriki Makedonia w Grecji, adres strony internetowej www.keklidia.gr Celem głównym projektu jest: podniesienie kompetencji uczniów z języka angielskiego, nabycie umiejętności prawidłowego funkcjonowania w środowisku cyfrowym, w szczególności w środowisku tzw. nowych mediów, wzrost kompetencji cyfrowych i w zakresie uczenia się, wzrost kompetencji osobistych i społecznych uczestników projektu.

Riviera Olimpijska oferuje piękne plaże, kameralne kurorty i opiekę olimpijskich bogów. Na jej terenie leży bowiem mityczny Olimp z najwyższym szczytem Mytikas. Wizyta w regionie to obietnica czerpania pełnymi garściami z tego, co Grecja ma najlepszego do zaoferowania: słońca, złotego wybrzeża Morza Egejskiego, górskich szlaków, smacznej kuchni i antycznych zabytków.

R. Rynkiewicz, J. Jeżewska, A. Kowalewska, J. Najechalski, W. Bukpaś