• Język niemiecki w bajce

• 23.02.2022 16:47
      • Celem zajęć jest kształcenie umiejętności komunikowania się w, w tym w języku niemieckim, krytycznego i kreatywnego myślenia w sytuacjach wymagających rozwiązywania problemów, nabywanie umiejętności pracy zespołowej, innowacyjność.

Kształtowanie i rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych, umiejętności uniwersalnych oraz transferowalnych na podstawie zajęć warsztatowych zwiększy umiejętności komunikacyjne, w tym w języku niemieckim. Celem zajęć jest też kształcenie umiejętności rozumienia z wykorzystaniem języka niemieckiego, kreatywności, innowacyjności, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, umiejętności uczenia się pracy zespołowej, a także zapewnienie zindywidualizowanego podejścia do uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.  Równocześnie warsztaty przyczynią się do rozwoju osobistego uczniów poprzez kształtowanie takich cech jak: kreatywność, odwaga, empatia, tolerancja, otwartość, spontaniczność, pracowitość, systematyczność.