• Pracowity październik Samorządu Uczniowskiego

• We wrześniu opracowaliśmy plan pracy SU, a w październiku rozpoczęliśmy realizację zaplanowanych zajęć.  Przeprowadziliśmy dwie „Akcje Ciacho” dzięki hojności naszych rodziców. Społeczność szkolna ustawiała się w wielkiej kolejce, aby nabyć smakołyki i nacieszyć oczy kolorowym stoiskiem. Dzięki temu zdobyliśmy pieniądze na zaplanowane konkursy i nagrody.
            Jednocześnie przeprowadzaliśmy akcję zbierania karmy i innych potrzebnych rzeczy dla „Czterech Łap”. Kolejny raz przekonaliśmy się, jak wielkie serce ma nasza społeczność szkolna, zebraliśmy ponad 180 kg karmy, wiele koców, poduszek i ręczników. Najwięcej zebrały klasy: 2a, 2b, 3b, 4a,  6b i 8b. 27 października zorganizowalismy dyskotekę.

1 listopada w naszym kraju obchodzone jest Święto Wszystkich Świętych i właśnie z nim związane było nasze kolejne działanie. Wszystkie klasy przyniosły znicze, a następnie odwiedziliśmy groby naszych byłych pracowników szkoły oraz zadbaliśmy o groby, których nikt już nie odwiedza'

Anna Kaczor

• Akcja "Dzieli Nas tylko czas..."

• Z okazji przypadającego 2 listopada Wspomnienia Wiernych Zmarłych, Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, a szczególnie jej przedstawiciele – uczniowie klas czwartych - w dniach 24 i 28 października zainicjowali nową akcję „Dzieli nas tylko czas”.
            W ramach tej inicjatywy wspólnie z Ks. Prałatem Lechem Janowiczem, P. Iwoną Nowak, P. Karoliną Ferenc, P. Martą Kamińską, odwiedzili groby zmarłych Dyrektorów i Nauczycieli niegdyś pracujących w naszej szkole a obecnie spoczywających na Cmentarzu Komunalnym w Olecku (starym). W nastroju ciszy, modlitwy i zadumy uczcili Ich pamięć modlitwą i zapaleniem zniczy. Spadające liście z drzew i piękna pogoda sprzyjała wspomnieniom i refleksji nad sensem życia.

Iwona Nowak

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a(1901-1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Jest to sobota więc postanowiliśmy rozpocząć świętowanie z małym wyprzedzeniem.
            Dzisiaj, tj. 4 listopada (piątek) zapraszamy do biblioteki szkolnej. W czasie przerw będzie można posłuchać bajek z różnych stron świata. Chętne osoby mogą przebrać się za ulubioną bajkową postać. Nie tylko uczniowie klas 1 - 3 oczywiście! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Katarzyna Kozłowska i łącznicy