• Spotkanie miłośników Rummikub

• 21 stycznia 2023 roku w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku odbył się otwarty turniej Rummikub dla mieszkańców Olecka, jako eliminacje do mistrzostw Polski. Gra została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród 36 graczy nie zabrakło również ekipy naszej szkoły, którą reprezentowały uczennice klasy 5a: Aleksandra Bućwińska, Natalia Gutowska, Antonina Kowalewska, Maria Osochocka-Karolak i Aleksandra Wojciechowska. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych chwil z Rummikub.
            Ciekawostką jest fakt, iż gra towarzyska Rummikub powstała w 1950 roku w Izraelu  i znana już jest na całym świecie. Proste zasady umożliwiają wspólną grę najmłodszych jak  i najstarszych. Szczególnie grającym dzieciom pozwala znakomicie rozwijać umiejętności liczenia, matematyczną wyobraźnię i spostrzegawczość. Wszystkim uczestnikom gry dostarcza wielu radosnych i niezapomnianych chwil. Warto grać w Rummikub !

• Dzień Babci i Dziadka

• W czwartek, 19 stycznia, w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyła się długo oczekiwana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w klasie I A. Był to szczególny dzień, w którym wnukowie wyrazili wdzięczność za trud, poświęcenie, pomoc oraz oddanie, które otrzymują od swoich kochanych dziadków. Mali artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz prezentowali swoje umiejętności taneczne. Po programie artystycznym dzieci wręczyły dziadkom upominki - własnoręcznie wykonane laurki i kalendarze.

Iwona Truchan
            Foto: Marta Drażba

Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważna uroczystość w naszej szkole. Przedszkolaki z grupy 0c dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. W pięknych strojach, w pięknej scenografii zaprezentowały krótkie repertuary przygotowane specjalnie dla swoich babć i dziadków. Były wierszyki, piosenki i życzenia. Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnucząt. Po części artystycznej dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie zrobionym tortem, syropami do herbaty oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność w tym szczególnym dniu oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych strojów dla dzieci i słodkich przekąsek na poczęstunek.

Anna Bagińska

W Dniu 19 stycznia 2023r. w grupie 0 b odbył się Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli dziadkowie obejrzeli krótki montaż słowno – muzyczny nagrodzony gromkimi brawami. Później dzieci złożyły życzenia swoim dziadkom, wręczając im wcześniej przygotowane upominki. Dzieci zaprosiły również swoich dziadków na słodki poczęstunek.

Alicja Suchocka