• Uczniowie I b w programie ABC Empatii

• 05.03.2023 18:47
      • Uczniowie I b w programie ABC Empatii poznają zagadnienia związane z życiem osób z niepełnosprawnością i kształcą swoją wrażliwość, uwagę i szukają możliwości  pomocy w określonych sytuacjach tak, żeby pomoc ta była mądra i dobra.
        Dzieci mówiły już o problemach osób niesłyszących i niewidomych.  Wysłuchały fragmentów książki, poznały sposoby edukacji i terapii osób z niepełnosprawnościami słuchu i wzroku. Zdumiały je możliwości, jakie osoby niesłyszące i niewidome mają przed sobą: mogą uczyć się, pracować tak jak każde z nas. Tylko muszą umieć więcej.
        Po zajęciach dotyczących osób niewidomych dzieci  próbowały same przygotować dla nich prace, które można poznawać dotykiem. I okazało się to wcale nie takie proste!
        Program ABC Empatii pozwala uczniom podejść do problemów innych ludzi ze zrozumieniem i wrażliwością, które pomogą wszystkim żyć wspólnie i szczęśliwie.
        Katarzyna Werstak