• Aktywni Błękitni mówią - Stop suszy!

• 23.03.2023 08:06

• 14 marca 2023 r. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, uczniowie klasy 1a zapoznali się z problemem suszy i jej konsekwencjami. Przeanalizowali zasoby wody słodkiej na kuli ziemskiej. Zastanawiali się również nad znaczeniem wody w życiu codziennym i próbowali przewidzieć skutki braku wody pitnej. Poznali sposoby oszczędzania wody, które starają się wcielać w życie. Zajęcia przeprowadziła p. Iwona Truchan.

W dniu 15 marca 2023 r. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, uczniowie klasy 4b omawiali zjawisko suszy i jej konsekwencje w najbliższym otoczeniu. Uczestnicy zajęć zapoznali się z pojęciem suszy, jej odmianami oraz skutkami. Dowiedzieli się, które regiony Polski są najbardziej narażone na występowanie suszy. Odkryli działania promujące gromadzenie wody, czyli retencję. Uczniowie obejrzeli krótki film o suszy, podawali przykłady działań niszczących zasoby wody oraz rozwiązań wspierających jej gromadzenie.