• Tydzień Edukacji Globalnej

• 16.10.2021 21:37
      •

Uczniowie młodszych klas 1 a, 2 a, 3 a i 3 b  biorą udział w akcji „Dzieciaki ratują zwierzaki”. To przedsięwzięcie, którego patronem jest fundacja TupTupTup CultureLab, a jej działania wpisują się w Edukację Globalną. Aktywność w tym zakresie prowadzimy w naszej szkole już od wielu lat organizując Tydzień Edukacji Globalnej, prowadząc zajęcia związane z tematyką działań na rzecz rozszerzenia zakresu kształcenia obywatelskiego i wychowania.

Tegoroczny program Edukacji Globalnej funkcjonuje pod hasłem: Działajmy razem! Działajmy, by wprowadzić w życie Cele Zrównoważonego Rozwoju, aby Ziemia i jej mieszkańcy mogli istnieć w przyjaznym i zdrowym środowisku.

Celem Fundacji TupTupTup CultureLab jest zwiększenie wśród dzieci szacunku dla środowiska i drugiego człowieka i zachęcenie do rozpoczęcia aktywnych działań w swoim lokalnym społeczeństwie. Cieszymy się, że dołączyliśmy do tej aktywnej społeczności.

Katarzyna Werstak