•  AUSTRALIA – społeczeństwo wielokulturowe.
      • AUSTRALIA – społeczeństwo wielokulturowe.

• 19.11.2022 15:50
      • W ramach szkolnych obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej 14 listopada uczniowie klasy siódmej spotkali się na lekcji geografii z oleckim podróżnikiem Andrzejem Malinowskim. Tegoroczna edycja TEG przebiega pod hasłem „Solidarnie ponad granicami!”, a słowa określające kierunek działań to: Ludzie. Współpraca. Pokój. Pan Andrzej Malinowski jest nauczycielem w Szkole Podstawowej w Judzikach, a w czasie wolnym od pracy podróżuje i poznaje różne zakątki świata. Spośród istniejących 197 państw świata odwiedził 121, a jednym z nich była Australia. Nasz gość w bardzo ciekawy i barwny sposób opowiedział  o swoich wrażeniach ze spotkań z wielokulturowymi mieszkańcami Australii. Jako ciekawostkę podał fakt, iż od kilkunastu lat Australia zajmuje czołowe miejsce w międzynarodowym rankingu najszczęśliwszych krajów świata.  Warto poznać świat, ten bliski i ten daleki!