• Logiczny Escape Room

• 26.05.2022 21:44
      • Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i sprawnego funkcjonowania dzieci. Pozwala podejmować właściwe decyzje, analizować, wyciągać wnioski i rozwiązywać problemy. Pomaga młodym ludziom w komunikowaniu się, w pracy zespołowej oraz wywiera istotny wpływ na jakość i efektywność uczenia się. W pierwszej połowie maja uczniowie klas I – VIII wzięli udział w grze Escape Room. Podróżując w zespołach klasowych po Polsce i Europie rozwiązywali liczne zadania, zagadki i łamigłówki. Uczniowie chętnie angażowali się w grę i rozwiązywanie zawiłości pojawiających się w trakcie przejazdu. Logiczne myślenie ułatwia dzieciom głębsze postrzegania świata i mobilizuje do twórczego działania.
        Marta Kamińska i Wojciech Jegliński