27 stycznia przypada rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady KL Auschwitz. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. 27 stycznia 2023 – uczczenie pamięci ofiar na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz II – Birkenau podczas głównych obchodów 78. rocznicy wyzwolenia Auschwitz.
IPN - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Przesłanie Prezydenta RP z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Przesłanie
z okazji 160. rocznicy
wybuchu Powstania StyczniowegoSzanowni Państwo!
Sto sześćdziesiąt lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe. Było ono największym i najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym na ziemiach Rzeczypospolitej rozdartych przez zaborców. Z bronią w ręku Polacy wystąpili przeciwko carskiemu imperium, nieuznającemu naszych praw do samostanowienia i niszczącemu polskość w procesie zaciekłej rusyfikacji. Nasz naród przemówił potężnym głosem dumy i protestu, który stopniowo narastał w coraz liczniejszych, krwawo tłumionych manifestacjach patriotycznych, aż po płomień niepodległościowej insurekcji.
Od 22 stycznia 1863 roku do wiosny 1864 roku powstańcy stoczyli około 1200 bitew i potyczek. Wojna partyzancka ogarnęła wielkie tereny przedrozbiorowej Rzeczypospolitej, sięgając Litwy, Białorusi i Ukrainy. Niestety, w sensie militarnym powstanie poniosło klęskę. Mimo początkowych sukcesów i ogromnego heroizmu oddziały powstańcze nie były w stanie pokonać przeważających sił armii carskiej. W walkach zginęło blisko 20 tysięcy powstańców. Polacy doświadczyli brutalnych represji. Tysiącom uczestników insurekcji przypadł gorzki los emigrantów. Trauma po okrutnie zdławionym powstaniu położyła się cieniem na egzystencji całego społeczeństwa.
A jednak przesłanie „Gloria victis! – Chwała zwyciężonym!” krzepiło serca, budziło ducha, dodawało sił, aby wierzyć, że „jeszcze Polska nie zginęła”. Przypominało o powstańczym testamencie wolności i patriotycznej powinności niezłomnego trwania. Z pamięci o styczniowym zrywie uformowały się drogi prowadzące do niepodległości w roku 1918.
Powstanie styczniowe na zawsze pozostanie świadectwem nieujarzmionej siły wolności. „Za wolność naszą i waszą” walczyli wspólnie przedstawiciele narodów dawnej Rzeczypospolitej, co tak wspaniale obrazowała pieczęć Rządu Narodowego, przedstawiająca Orła, Pogoń i Archanioła Michała, czyli godła Polski, Litwy i Ukrainy. Aby wesprzeć walczące o niepodległość ludy naszej części Europy i stawić czoła carskiemu despotyzmowi, dołączali do powstańczych oddziałów reprezentanci również innych narodów – m.in. Włosi, Francuzi, Węgrzy, Niemcy, a także, pamiętamy o tym, wyznający demokratyczne wartości Rosjanie. Myśląc o epopei Powstania Styczniowego, nie sposób nie dostrzec wielu analogii z dramatycznymi wydarzeniami obecnego czasu – z wojną, którą toczy dzisiaj Ukraina, broniąca swojej suwerenności i integralności przed brutalną rosyjską napaścią. Widzimy, że mimo upływu czasu natura agresywnego rosyjskiego imperializmu pozostaje niezmienna, a odpowiedzią na to zagrożenie musi być solidarność wolnych narodów.
Pochylamy głowy przed heroizmem powstańców styczniowych. Miejsca bitew i powstańcze mogiły stały się w narodowej świadomości miejscami uświęconymi, symbolami walki, patriotycznej ofiarności i męczeństwa. Kolejne polskie pokolenia otaczały je i zawsze będą otaczać troskliwą opieką oraz pełną wdzięczności czcią. W imieniu niepodległej Rzeczypospolitej serdecznie dziękuję organizacjom, instytucjom, wspólnotom, środowiskom i osobom, które pielęgnują pamięć o bohaterach naszej historii z lat 1863–1864. Składam wyrazy uznania wszystkim, którzy włączają się w uroczyste obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Z dumą i wrażliwością, z poczuciem odpowiedzialności za losy Ojczyzny odczytujemy tę wielką lekcję historii, niesiemy patriotyczne zobowiązanie wobec naszego dziedzictwa.
Cześć walczącym o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej!
Chwała bohaterom Powstania Styczniowego!Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda
Ferie z książką
Czas zimowego wypoczynku tuż, tuż.Ferie to doskonała okazja do różnych aktywności⛷🏂🛷⛸ ale też nadrobienia książkowych zaległości. Zachęcam Was, drodzy Uczniowie do odwiedzenia szkolnej biblioteki i wybrania ciekawej książki 📚
Katarzyna Kozłowska
Żródło: https://www.facebook.com/SPdwojka
Projekt "Ferie z Ekonomią 5"
Mamy kolejne, dobre wieści o naszej szkole.Zakwalifikowaliśmy się do udziału w projekcie Ferie z ekonomią 5.To projekt edukacji ekonomicznej adresowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców oraz nauczycieli przedmiotu wiedza o społeczeństwie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną i finansową.
Iwona Narkiewicz-Bielska
Pomysły na atrakcyjne ferie
Uwaga!
Już od dziś startujemy z zapisami na Kosmiczne Ferie w Bibliotece 🛸🚀
Czekają nas cztery spotkania - dobra książka, zabawa, warsztaty, gry... A wszystko w kosmicznej scenerii z nutą księżycowego pyłu ✨
Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki, od godz. 11:00
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat
Zajęcia są bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona
Czekamy na WasZapraszamy na Ferie Artystyczne w Regionalnym Ośrodku Kultury.
Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat.
Nie zabraknie tańca, muzyki, śpiewu, kina, teatru, zabaw rozwijających wyobraźnię. Proponujemy 5 dni świetnej zabawy w pierwszym, bądź drugim tygodniu ferii.
Zajęcia będą realizowane w trzech dwunastoosobowych grupach. W pierwszym tygodniu kino zagra dla naszych uczestników "Dziwny świat " i "Uwolnić Poly" zaś w drugim "Bella i Sebastian: Nowe pokolenie" oraz "Zadziwiający kot Maurycy".
Każdy z dwóch cykli ferii zakończymy zabawą w świetle UV, słodkim poczęstunkiem i rozbiciem piniat.
Koszt jednego cyklu - 350 zł.
Zapisy rozpoczynamy od 4 stycznia w godzinach 10.00-16.00 (w dni robocze) pod numerem telefonu 690 687 940
Szczegóły oraz regulamin, karta zgłoszenia klauzule
https://www.rokmg.pl/aktualnosc-318-ferie_zimowe_2023.html
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!
Pióropusz: Animacje & Animatorzy dla dzieci - Olecko, Suwałki, Ełk, Gołdap
Dance from A to Z Aleksandra Łaszczyńska-Zubkowicz Janusz KlimaszewskiFerie na sportowo
Zimowisko 2023 Ferie na sportowo" w MOSiR Olecko to 2️ turnusy pełne sportowych wyzwań, atrakcji, wrażeń i aktywności
Zimowy wypoczynek podzieliliśmy na dwa tygodnie przerwy w nauce
I turnus – 23-27.01.2023
II turnus – 30.01-03.02.2023
W programie znajdują się m.in. zajęcia sportowe (unihokej, ścianka wspinaczkowa, tenis ziemny, pływanie, squash), zajęcia relaksacyjne, seans filmowy w ROK Mazury Garbate, wycieczka do krainy alpak w Sobolach. Do tego pełna i profesjonalna opieka, wyżywienie, ubezpieczenie i wspomnienia na długi czas oraz nieustanny kontakt z rówieśnikami. Uczestnictwo w jednym tygodniu to koszt 530 zł.
Zapisy ruszają 2️ stycznia o godz. 11.00 Liczba miejsc ograniczona. Nie prowadzimy telefonicznych zapisów. Zapraszamy do recepcji Hali Lega
Szczegóły i komplet wymaganych dokumentów do pobrania na stronie
https://mosir.olecko.pl/zimowsko-2023/
Olecko - Moja Przystań Urząd Miejski w Olecku Karol Sobczak Burmistrz Olecka Głos OleckaŻródło: https://www.facebook.com/SPdwojka
Bezpieczny wypoczynek - spotkanie z policjantem
Dnia 17.01.2023r. odbyło się spotkanie uczniów z mł.asp. Łukaszem Ratusznym, dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Olecku n/t. "Bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych".
Edukacja o bezpieczeństwie to podstawowe zadanie wszystkich, którzy są odpowiedzialni za najmłodszych. Policjanci przypominają dzieciom, że ich bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od tego, jak się sami zachowują. Mundurowi apelują o rozwagę podczas korzystania z portali społecznościowych. Najmłodszych mieszkańców powiatu oleckiego uczulają na nierozważne zachowania, które mogą zagrozić utracie życia lub zdrowia. Rodziców uświadamiają, aby nie pozostawiać najmłodszych bez kontroli. Dla dzieci i młodzieży policjanci przygotowali kilka porad związanych z bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego:
1. Do zabawy wybieraj tylko bezpieczne miejsca: place zabaw, boiska oraz różne tereny rekreacyjne - z dala od ulic, mostów, torów kolejowych i tramwajowych.
2. Nie wchodź na lód zamarzniętych: jezior, stawów, rzek - pod wpływem ciężaru twojego ciała lód może się załamać.
3. Nie zjeżdżaj na sankach z górek, będących przy drogach i zbiornikach wodnych.
4. Nie rzucaj śnieżkami w jadące samochody - możesz spowodować wypadek.
5. Przed wyjściem na dwór informuj swoich rodziców bądź opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywać oraz o której planujesz swój powrót.
6. Wracaj do domu o ustalonej przez rodziców bądź opiekunów porze - przed zapadnięciem zmroku.
7. Nie rozmawiaj z obcymi osobami, nie przyjmuj od nich słodyczy, prezentów, nie wpuszczaj ich do mieszkania.
8. Pozostając sam w mieszkaniu ostrożnie obchodź się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi.
9. Bądź ostrożny wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne mogą być niebezpieczne.
10. Przed zapadnięciem zmroku zawsze noś przy ubraniu/plecaku elementy odblaskowe.
11. W razie zagrożenia pamiętaj o numerze alarmowym 112Źródło: https://nowa-sol.policja.gov.pl/go5/serwis-informacyjny/aktualnosci/36307,W-trosce-o-bezpieczne-ferie.html
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/40848,Region-W-trosce-o-bezpieczenstwo-podczas-ferii-Przygotowania-policjantow.htmlWiesław Bukpaś
Świętujemy Dzień Babci i Dziadka
Teatrzyk pacynkowy pt. "Czerwony Kapturek"
Dzieci oddziałów przedszkolnych obejrzały teatrzyk pacynkowy pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu ósmoklasistów: Julii, Dominiki, Kuby i Marka. Efekty dźwiękowe i muzyka: Ania. "Piosenkę drewnianych lalek" zaśpiewała Naila , uczennica klasy czwartej.
Katarzyna KozłowskaŻródło: https://www.facebook.com/SPdwojka
Wzmacniamy finansowo 31 Finał WOŚP
Dlaczego walka z sepsą?
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.
Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.Źródło: https://www.wosp.org.pl/final/31-final-wosp
Wiecej informacji - źródło: https://www.facebook.com/SPdwojka
Gramy dla WOŚP - Turniej Rummikub
Natalia Bajkowska, Izabela Życzkowska, Wośp Sztab W Olecku oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zapraszają miłośników gry Rummikub na Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2023, który odbędzie się 21stycznia 2023 r.
o godz.10 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku ul. Kopernika 6.
Zachęcamy do zapisów: https://forms.gle/SY3AkyRzzxpBNv5y5 liczba miejsc ograniczona.
Harmonogram turnieju:
9:30 - 10:00 - potwierdzenie obecności, ewentualne zapisy uczestników,
10:00 - rozpoczęcie turnieju
14:00 - przewidywane zakończenie turnieju
3 rundy po 3 gry + finał
w turnieju mogą wystartować wszyscy, wstęp bezpłatny.
Osoby z miejsc 1-3 otrzymają nagrody rzeczowe a zwycięzca awans na Mistrzostwa Polski 2023.
Podczas turnieju będzie można wesprzeć orkiestrę wrzucając datki do skarbonki WOŚP lub przekazać elektronicznie do eskarbonki Grupy Fani Rummikub https://eskarbonka.wosp.org.pl/e6nt34Źródło: https://www.facebook.com/SPdwojka
Świetna passa naszych szachistów
Szachiści naszej szkoły nie zwalniali w grudniu tempa i z powodzeniem uczestniczyli w kolejnych zawodach. 10 grudnia 2022 roku bardzo dobry występ w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Ełku odnotowali Blanka Gałgowska 2a oraz Antoni Iber 6a. Blanka zdobyła 4 miejsce w klasyfikacji dziewcząt klas 1-4 i 45 w generalnej. Z kolei w klasyfikacji chłopców klas 5-8 Antek zajął 7 miejsce, zaś w generalnej 9. Warto dodać, iż w zawodach wzięło udział 84 zawodników.
Natomiast w X Mikołajkowym Turnieju Szachowym w Suwałkach w dniu 11 grudnia 2022 rywalizowali Hubert Gościcki 4a, Igor Dubrowny 5b, Antoni Iber 6a oraz Jan Gościcki 6b. W kategorii wiekowej urodzeni w 2011 i młodsi wystartowali Hubert z Igorem, którzy spośród 35 uczestników uplasowali się odpowiednio na 20 i 7 miejscu. Gra Antka i Janka w kategorii OPEN (ur. w 2003 i starsi) przyniosła im pozycję 13 i 17 na 20 zawodników, a tym samym pozwoliła ukończyć zawody zdobyciem V kategorii szachowej !
Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Wojciech Jegliński
Bal Karnawałowy
W piątek, 13 stycznia 2023r., dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku uczestniczyli w Balu Karnawałowym. Sala gimnastyczna pełna kolorowych balonów i serpentyn zachęcała do zabawy. Na bal przybyły królewny, wróżki, policjanci, piraci i wiele innych kolorowych postaci. Dzieci bawiły się doskonale dzięki animatorom z grupy Pióropusz. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców sprawił uczestnikom balu również wiele radości. To był dzień pełen wrażeń.
Iwona Truchan
VII edycja Powiatowego Konkursu Sudoku lubię to!
W dniu 11 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu SUDOKU LUBIĘ TO! . Celem konkursu jest popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz przewidywanie i dostrzeganie związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania, kształtowanie umiejętności dobrego współzawodnictwa.
Etap szkolny był rozgrywany w trzech kategoriach :
1. klasy I – III SP -41 uczniów
2. klasy IV – VI SP – 42 uczniów
3.klasy VII - VIII SP- 13 uczniów.Do etapu na szczeblu powiatowym zakwalifikowało się 8 uczniów:
Aleksander Pęcak-klasa 3A-165pkt-opiekun Elżbieta Josiewicz
Hanna Krot-klasa 2A-125pkt-opiekun Ewa Kosińska
Iwo Masianis-klasa 3A -110 pkt-opiekun Elżbieta Josiewicz
Austin Zackiewicz-klasa 6B-186 pkt-opiekun Paweł Karandziej
Sara Żukowska-klasa 6A-156pkt-opiekun Anna Płazińska
Martyna Mikielska-klasa 6B -148pkt-opiekun Paweł Karandziej
Antoni Hołownia-klasa 8A-179pkt-opiekun -Anna Płazińska
Alex Dragun-klasa 8B-172pkt-opiekun -Iwona Narkiewicz-Bielska.Finał odbędzie się w siedzibie organizatora: I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w dniu 22 lutego 2023 r. o godzinie 09:30. Ogłoszenie wyników: 22 lutego 2023 r. o godzinie 12:00.
Szkolny koordynator-Paweł Karandziej
Legendy i pastorałki w gwarze mazurskiej
W piątek 13 stycznia 2022 roku uczniowie klas czwartych uczestniczyli w naszej szkole w spotkaniu z Panią Jadwigę Wasilewską pt. „Legendy i pastorałki w gwarze mazurskiej. Wycinanki mazurskie”. Celem imprezy było promowanie dziedzictwa ludowego z naszej gminy wśród uczniów naszej szkoły. Działanie to wpisuje się w zdobycie przez naszą szkołę certyfikatu: „Szkoła wierna dziedzictwu”.
Jadwiga Wasilewska to ludowa działaczka społeczna. Prowadzi między innymi zespół ludowy „Sedranianki”, dla którego wyszukuje stare teksty piosenek, pieśni w gwarze mazurskiej. Jest emerytowaną nauczycielką historii. Czwartoklasiści mieli okazję wysłuchać na żywo jak i na wizji
legend w gwarze mazurskiej w wykonaniu gościa, takich jak „Jak powstały mazury”, „O zaklętym zamku”, „O Najświętszej Marii Panny”, O jeziorze oleckim”. Z zaciekawieniem wysłuchali pieśni „Paśli pasterze woły”, która pochodzi ze 150-letniej kantyczki - odziedziczonej po pradziadku .Na koniec pierwszej części nauczyliśmy się śpiewać pastorałki „Zagrzmiała, runęła”.
Druga część spotkania to przekazanie wiedzy opartej o literaturę regionu dotyczącej wycinanek mazurskich. Następnie dzieci pod okiem Pani Jadwigi wykonywały wycinanki z białych kartek, które rozdali łącznicy biblioteczni.
Na koniec wspólnie z gościem i Panią Dyrektor zaśpiewaliśmy pastorałkę oraz ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia . Uczniowie zadowoleni byli ze spotkania. Mówili, że po raz pierwszy na żywo usłyszeli legendy i pastorałki mówione i śpiewane gwarą mazurską.
Dorota Włodarska
Wyniki etapu wojewódzkiego XXVIII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej", szkoły podstawowe
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły, bracia Zabłoccy, Ksawery z klasy 5 i Franciszek z klasy 8 zostali zakwalifikowani do etapu ponadwojewódzkiego konkursu. W województwie warmińsko – mazurskim udział w konkursie brało udział 19 uczestników. Ksawery i Franciszek napisali prace najlepiej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu!
Iwona Narkiewicz - Bielska
Wyniki powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” z dnia 27.XII.2022r.
Prace plastyczne uczennic klas 2a – Alicji Bajkowskiej, oraz 7a – Ariny Khasanovej, zostały wyróżnione i zakwalifikowane do konkursu na szczeblu wojewódzkim w Olsztynie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.
Iwona Narkiewicz - Bielska
W interaktywnej sali edukacyjnej "Ognik"
Wycieczka klasy II a do sali edukacyjnej "Ognik" w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Olecku.
„Ognik” to interaktywna sala edukacyjna, gdzie specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Interaktywne i bogate wyposażenie sali edukacyjnej oraz przygotowane wcześniej modelowe scenariusze tych wyjątkowych lekcji, na pewno dadzą gwarancję skuteczności. Pozwolą także w oryginalny i ciekawy sposób przekazać niezwykle istotne wiadomości oraz umiejętności. Dzieci uczą się w warunkach kontrolowanego zagrożenia z możliwością poznania właściwych sposobów reagowania.
Chcielibyśmy, aby dzięki naszym zajęciom dzieci nauczyły się jak unikać zagrożeń w swoim otoczeniu, co można w nim poprawić, aby podnieść poziom bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich, a także jak prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia.
Proponowana przez nas tematyka obejmuje zasady bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, uświadamianie zagrożeń z jakimi możemy spotkać się na co dzień, naukę prawidłowego zgłoszenia zdarzenia, podstaw pierwszej pomocy, czy zasad właściwej ewakuacji.
Ognikowe zajęcia trwają 1,5 godziny, w trakcie której ok. 45 minut poświęcimy na edukacyjną zabawę w naszej sali, a pozostały czas na zapoznanie się z pracą strażaka i sprzętu jaki wykorzystuje w swoich działaniach. Program naszej lekcji przewidziany jest głównie dla dzieci 5-10-letnich.Źródło: https://www.facebook.com/SPdwojka
Żródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-olecko/sala-edukacyjna-ognik
XVI Powiatowy Konkurs Kolęd "Szkolne Kolędowanie"
Regulamin_XVI_POWIATOWEGO_KONKURSU_KOLED
1.Uczestnicy wykonują dowolnie wybraną jedną kolędę lub pastorałkę w języku polskim.
2.W konkursie mogą wziąć udział tylko soliści przedszkoli i szkół podstawowych powiatu oleckiego.
3.Uczestnicy śpiewają a cappella, z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem instrumentów.
4.Nagranie powinno być nowe, stworzone specjalnie na potrzeby tego konkursu.
5.Należy wypełnić odpowiednie dokumenty stanowiące załączniki do niniejszego Regulaminu.6.Instrukcja:
•nagraj filmik (obraz i dźwięk) prezentujący Twoje umiejętności wokalne,
•umieść go na swoim Dysku Google https://www.google.pl/intl/pl/drive/
•po umieszczeniu filmiku na dysku kliknij folder, który chcesz udostępnić, w prawym górnym rogu kliknij Pobierz link do udostępniania i Zezwól innym na edytowanie lub wyświetlanie,
•prześlij link do filmiku do 13 stycznia 2023 r. na adres e-mail: sp4oleckokonkurs@gmail.com wraz z wypełnionymi załącznikami; w tytule wiadomości należy napisać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę szkoły,
•zamiast Dysku Google film można umieścić na www.youtube.com. Należy założyć konto i dodać filmik
Twoje filmy -> ZARZĄDZAJ FILMAMI -> UTWÓRZ (prawy górny róg) -> Prześlij filmy7.W konkursie wezmą udział uczniowie, którzy prześlą link do filmiku wraz z wypełnionymi załącznikami na adres e-mail: sp4oleckokonkurs@gmail.com do 13 stycznia 2023 r.
Źródlo: https://sp4olecko.edupage.org
Działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Zakończyliśmy działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kilka słów o realizacji programu w naszej szkole >>> kliknij link Facebook
Katarzyna Kozłowska
Żródło:https://www.facebook.com/SPdwojka
Rozkład jazdy autobusów od 1 stycznia 2023 roku
Szczęśliwego Nowego 2023 Roku
Archiwum Aktualności