• Konkurs na komiks o przygodach Ekipy Chrumasa oraz zdrowym odżywianiu

• Do 20 kwietnia 2024r. trwa nabór prac do konkursu na komiks realizowanego w ramach działań promocyjnych „Programu dla szkół”.

Aby zgłosić się do uczestnictwa w  zabawie, należy przesłać pracę plastyczną w formie komiksu prezentującą ciekawą i zabawną historię o przygodach Ekipy Chrumasa oraz zdrowym odżywianiu w terminie do 20 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: Formularz zgłoszeniowy  >>>

Na podstawie zwycięskiego komiksu powstanie odcinek specjalny filmu animowanego „Pamiętnik Chrumasa”, a Laureat/ka Konkursu będzie miał/a możliwość współpracy z Wykonawcą filmu animowanego w procesie jego tworzenia. Dodatkowo Laureat/ka i 5 osób towarzyszących otrzymają zaproszenia na uroczystą Premierę II edycji plebiscytu „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa”, która odbędzie się 12 czerwca w Warszawie i w trakcie której przewidziana jest również premiera odcinka specjalnego „Pamiętnika Chrumasa”. Ponadto zwycięzca zdobędzie 200 kostek Rubika promujących „Program dla szkół” dla szkoły, do której uczęszcza Laureat/ka Konkursu.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z  regulaminem plebiscytu: Regulamin  >> plik PDF  >>>

• #NaszaFlagaPL - ogólnopolski konkurs plastyczny

• Regulamin  >> plik PDF  >>>

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
            Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw. Dowolna technika wykonania prac: np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, techniki elektroniczne. Prace nie mogą być grupowe.
            Prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do konkursu koniecznie przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy. Pracy nie zgłasza nauczyciel.
            Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 5 maja 2024 r.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: naszaflaga.pl.Udział w konkursie jest bezpłatny.

• I Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "Las w poezji i prozie"

• Dnia 27 marca w bibliotece szkolnej odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Las w poezji i prozie”. Współorganizatorem konkursu było Nadleśnictwo Olecko, za co bardzo dziękujemy. Konkurs podzielony był na cztery kategorie (0-1 klasa, 2-3 klasa, 4-5 klasa, 6-8 klasa) wzięło udział w nim:25 uczniów z klas 0-8. Uczniowie z klas 0-5 recytowały wiersze o tematyce leśnej, klasy 6-8 recytowały zaś fragmenty prozy.

Komisja w składzie: Pani Emilia Prosowska – przewodnicząca komisji, Pan Piotr Borzeński – członek komisji, Pani Dorota Włodarska, członek komisji - wyłoniła laureatów konkursu.

W kategorii I laureatami zostali:

I Kaja Jarmołowicz 0c
            II Oliwia Bogucka 0b
            III Matylda Jeglińska 1c
            IV Lidia Ciesnowska 0a oraz Martyna Wojciechowska 1b

W kategorii II laureatami zostali:

I Natan Turowicz 3b,
            II Maria Nikonowicz 3b
            III Maciej Kaszuba 2a

IV Emilia Sosnowska 3a oraz Gabriel Milewski 2b

W III kategorii laureatami zostali:

I Hanna Jeglińska 5b,
            II Agata Derman 4b,
            III Iwo Masianis 4a oraz Lena Zarzycka klasa 5b
            IV Soffia Dovzhenko

W IV kategorii laureatami zostali:

I miejsce Wiktoria Bielska
            II miejsce Sofiia Kasterna

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Olecko.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz zapraszamy na drugą edycję konkursu w przyszłym roku.

Zuzanna Bitowska
            Ewelina Giełazis

• Kariera w wojsku

• Dnia 5 marca 2024r. szkołę odwiedziły dwie panie żołnierki z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ełku i kadet z  ZSLiZ w Olecku. Naszych gości serdecznie powitała pani Iwona Narkiewicz-Bielska – dyrektor szkoły, która wprowadziła uczniów klas VII i VIII w tematykę spotkania. Panie wojskowe ciekawie opowiadały  o służbie żołnierzy i ich codziennej pracy, a także o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery, jak też o perspektywach rozwoju, zachęcając przy tym młodych ludzi do wstąpienia w szeregi wojska. Panie mówiły o tym, że służba w wojsku to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne wartości, jak miłość Ojczyzny, szacunek dla państwa i symboli narodowych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie cechy charakteru i predyspozycje powinien mieć kandydat na żołnierza, na czym polega i jakie znaczenie ma służba wojskowa oraz jaką drogę trzeba przebyć, aby móc wykonywać ten zawód. Bardzo ciekawym elementem spotkania był pokaz umundurowania i wyposażenia żołnierza. Swój ekwipunek zaprezentował kadet Kuba. Chętni uczniowie przymierzyli kamizelkę taktyczną, żołnierski hełm oraz  karabin. Zapoznali się z budową maski przeciwgazowej i z zainteresowaniem oglądali inne rekwizyty. Następnie uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną obrazującą codzienną służbę żołnierzy i ćwiczenia na poligonie.
            Dziękujemy naszym gościom za przekazane informacje i pokazanie, jak pasjonująca może być służba wojskowa. Życzymy satysfakcji i dalszych osiągnięć w pracy zawodowej.

Uczniowie klas VII i VIII

• Holandia - kraj Królestwa Niderlandów

• W dniu 18 marca 2024 roku klasa VII a miała okazję poprowadzić prezentację o Holandii, kraju składowego Królestwa Niderlandów. Na  początku goście zostali przywitani krótkim wstępem do całego przedstawienia. Następnie zapraszano  do obejrzenia prezentacji na tablicy multimedialnej, gdzie przedstawiliśmy  najważniejsze informacje o tym kraju. Na koniec zadawaliśmy gościom kilka pytań, a osoby które udzieliły poprawnych odpowiedzi miały możliwość spróbowania przekąsek znanych w Holandii.

Martyna Padlikowska, Oliwia Waszkiewicz

.