• Aktywni Błękitni bezpieczni nad wodą

• 12.03.2023 19:22

•

9 marca 2023 r. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach na pływalni miejskiej „Lega”.
          Celem zajęć było przypomnienie uczniom najważniejszych zasad bezpiecznego spędzania czasu nad wodą; omówienie roli aktywności fizycznej w życiu człowieka i promowanie zdrowego stylu życia.
          Zajęcia przeprowadzili: nauczyciel wychowania fizycznego p. Beata Kozłowska oraz ratownicy MOSiR Olecko.

Wojciecj Jegliński

• Aktywni Błękitni sprzątali dla Polski

• 07.03.2023 12:22
        • We wtorek, 4 października 2022 roku cała społeczność szkolna włączyła się w IV edycję akcji ekologicznej „Sprzątamy Dla Polski”. Oddziały przedszkolne posprzątały park miejski. Z kolei klasy 1-8 zebrały śmieci na: Wiewiórczej Ścieżce i skateparku wzdłuż brzegu Jeziora Oleckie Wielkie; ścieżce spacerowej nadbrzeża rzeki Lega na odcinku od jej wypływu   z jeziora do młyna; terenach zielonych parku MOSiR.
          Warto dodać, iż sprzątając jednocześnie obszar nadjeziorny i nadrzeczny rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego „AKTYWNI BŁĘKITNI - Szkoła Przyjazna Wodzie”

• Konkurs pt. "Podwodne życie – jak dbać o wody polskich rzek i jezior?"

• 26.02.2023 20:29
        • Regulamin konkursu - plik PDF  >>>
          Karta zgłoszenia - plik PDF  >>>

„AKTYWNI BŁĘKITNI” – zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym
          pt. Podwodne życie – jak dbać o wody polskich rzek i jezior?

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej   w Białymstoku zaprasza wszystkich uczniów objętych programem edukacyjnym Aktywni Błękitni Szkoła Przyjazna Wodzie do udziału w konkursie plastycznym. Celem konkursu jest stworzenie plakatów edukacyjnych propagujących działania na rzecz ochrony polskich rzek i jezior.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w formacie min. A4, max. A3, która będzie nawiązywać swoją tematyką do zagadnień: flory i fauny typowej dla polskich rzek i jezior; źródeł zanieczyszczania polskich rzek i jezior; skutecznych sposobów eliminowania zanieczyszczeń; prewencyjnych działań w ochronie wód.

Jury podczas oceny prac i wyłanianiu laureatów będzie kierowało się następującymi kryteriami: spójnością przekazu pracy z tematem; kompozycją, technika wykonania; pomysłowość i estetyka wykonanej pracy;

Prace konkursowe należy dostarczyć najpóźniej 10.03.2023 r. do:
          p. Iwony Truchan KLASY I – III
          p. Ariela Tusznio KLASY IV
          p. Wojciecha Jeglińskiego  KLASY V - VIII

22 Marca Światowy Dzień Wody – Wyniki konkursu

• Rejs po Polsce

• 09.02.2023 11:48

• W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Olecku uczestniczy w programie edukacyjnym „Aktywni Błekitni - szkoła przyjazna wodzie”. Organizatorem programu jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Program skierowany jest do uczniów, nauczycieli oraz rodziców dzieci, uczęszczających do szkół podstawowych na tereni Polski. Głównym zadaniem Programu jest upowszechnienie i usystematyzowanie wiedzy oraz wyrobienie poprawnych nawyków i postaw dotyczących wody oraz szeroko rozumianej gospodarki wodnej. Pracami uczniów pokierują: p. Iwona Truchan, nauczyciel nauczania początkowego; p. Ariel Tusznio, nauczyciel przyrody   i wychowania fizycznego; p. Wojciech Jegliński, nauczyciel geografii. W ramach realizacji programu przewidziane są różnorodne działania, o których będziemy informować.

• Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie

• 18.01.2023 14:20

•
          Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Naszym celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.