• Konkurs plastyczny pn. "Podwodne życie, jak dbać o wody polskich rzek i jezior"

• 25.03.2023 09:18

Realizujemy IV edycję programu edukacyjnego #AktywniBłękitni Szkoła Przyjazna Wodzie:

- prowadzimy zajęcia edukacyjne  o tematyce ekologii,
          - bierzemy udział w konkursach.

Jednym z nich jest konkurs plastyczny pn. "Podwodne życie, jak dbać o wody polskich rzek i jezior" organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Wody (22 marca) przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Nasze dwie uczennice zajęły czołowe miejsca

I miejsce Arina Khasanova –  klasa VIIa
          II miejsce Wiktoria Chomicz – klasa VIIIa

Dziewczętom i ich opiekunom p. Bogumile Bajbak i p. Wojeciechowi Jeglińskiemu serdecznie GRATULUJEMY !!!

• Aktywni Błękitni stawiają na bezpieczeństwo

• 23.03.2023 09:42

• 14 września 2022 r. uczniowie klasy 1a udali się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Podczas spotkania dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich i miały okazję obserwować strażaków szykujących się do akcji ratunkowej. Uczniowie dowiedzieli się, jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Mieli też okazję zobaczyć, jak należy właściwie przeprowadzać reanimację. Następnie informacje teoretyczne wykorzystali w praktyce na manekinie. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i utrwalili numery alarmowe. To była ciekawa i bardzo ważna lekcja.

Iwona Truchan
        • Aktywni Błękitni i obieg wody w przyrodzie

• 23.03.2023 08:07
        • 25 listopada 2022 r. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, uczniowie klasy 1a zajmowali się zagadnieniem obiegu wody w przyrodzie. Uczestnicy zajęć zapoznali się z wszystkimi elementami tego zjawiska. Zrozumieli, że cykl obiegu wody w środowisku przyrodniczym pomaga nie tylko naszemu zdrowiu, ale także całej Ziemi. Zajęcia przeprowadziła p. Iwona Truchan.

• Aktywni Błękitni mówią - Stop suszy!

• 23.03.2023 08:06

• 14 marca 2023 r. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, uczniowie klasy 1a zapoznali się z problemem suszy i jej konsekwencjami. Przeanalizowali zasoby wody słodkiej na kuli ziemskiej. Zastanawiali się również nad znaczeniem wody w życiu codziennym i próbowali przewidzieć skutki braku wody pitnej. Poznali sposoby oszczędzania wody, które starają się wcielać w życie. Zajęcia przeprowadziła p. Iwona Truchan.

W dniu 15 marca 2023 r. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, uczniowie klasy 4b omawiali zjawisko suszy i jej konsekwencje w najbliższym otoczeniu. Uczestnicy zajęć zapoznali się z pojęciem suszy, jej odmianami oraz skutkami. Dowiedzieli się, które regiony Polski są najbardziej narażone na występowanie suszy. Odkryli działania promujące gromadzenie wody, czyli retencję. Uczniowie obejrzeli krótki film o suszy, podawali przykłady działań niszczących zasoby wody oraz rozwiązań wspierających jej gromadzenie.

• Aktywni Błękitni - woda wokół nas

• 23.03.2023 08:08

• 14 marca 2023 r. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, uczniowie analizowali jeden z najważniejszych elementów środowiska przyrodniczego jakim jest woda. Zapoznali się ze składem wody i właściwościami, podawali przykłady stanów skupienia oraz miejsca jej występowania. Uświadomili sobie, iż woda będąc w nieustannym obiegu w przyrodzie odgrywa istotną rolę w kształtowaniu klimatu. Określali również znaczenie wody w życiu i gospodarce człowieka.
          W zajęciach uczestniczyli: Hubert Gościcki, Natalia Gutowska, Maria Osochocka-Karolak, Martyna Mikielska, Jan Gościcki, Bartosz i Dominik Krzyżek, Piotr Zieliński, Sebastian Borkowski, Jan Kirszling, Stanislav Mikhailenko, Oleksandr Vereshchahin.
          Wojciech Jegliński.