11.12.2023 14:19
      "Andrzejki " w oddziałach przedszkolnych to czas zabawy, ale również nauka polskich tradycji. Dzieci tego dnia ubrane  w odświętne stroje "poznawały swoją przyszłość" dzięki wróżbom, tańczyły oraz brały udział w wielu konkursach. NIe zabrakło również poczęstunku. To był dzień pełen uśmiechów i emocji.
      Zuzanna Bitowska, Anna Buraczewska

• Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

04.12.2023 18:43

W piątek 29 listopada  wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy i pokazali pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną.
      Ewelina Giełazis

• "W królestwie pszczół"

28.11.2023 20:01
      Uczniowie z oddziałów klas 0a i 0c odwiedziły Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku, w której uczestniczyły w warsztatach "W królestwie pszczół" z Panią Jadwigą Wasilewską. Pani Jadwiga z wielka pasją opowiadała o życiu tych owadów oraz zaprezentowała nam specjalistyczny sprzęt pszczelarzy.

Ewelina Giełazis Anna Buraczewska
    • Święto Pluszowego Misia

28.11.2023 19:05

Czy Koala to czy Panda, fajna z Misi jest dziś banda. Czy Polarny to czy Grizli . Wszyscy na imprezę przyszli. Jednak zanim ją zaczniemy, Naszym Misiom Ślubujemy: Nie bić i nie rzucać w złości, Dawać mnóstwo im miłości!
       25 listopada Pluszowe Misie obchodzą swoje święto na całym świecie. Podczas zajęć uczniowie z oddziałów przedszkolnych 0a 0b 0c poznały historię powstania tej wyjątkowej zabawki.

Ewelina Giełazis Anna Buraczewska Zuzanna Bitowska
    • Dzień Dyni

14.11.2023 07:09
      Dnia 31 października w oddziale 0c obchodziliśmy Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię oraz ziarnko do ziarnka. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Ewelina Giełazis