• Brązowy medal Alana Łapińskiego

     • Foto: Archiwum KS Granit Olecko

      Kadra Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Ręcznej, w której gra Alan Łapiński z klasy VIII A,  zajęła 3. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2022 w kategorii młodzik. 
      W dniach 29 marca - 2 kwietnia kadra województwa warmińsko-mazurskiego brała udział w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn Podlasie 2022 w Dąbrowie Białostockiej. W meczu o brązowy medal kadra województwa warmińsko-mazurskiego walczyła z kadrą województwa łódzkiego. Mecz zakończył się wygraną zespołu warmińsko-mazurskiego 34:32.
      Ostatecznie nasi kadrowicze zajęli III miejsce w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn.

      Głos Olecka

     • Konkurs "Mam Talent"

     • 1 kwietnia, w naszej szkole odbył się kolejny „Dzień samorządności”. Prima aprilis z samego rana uprowadził uczniowskie plecaki i nasza społeczność szkolna musiała przynieść wszystkie przybory szkolne w czym popadło. Pomysłowość okazała się mocną stroną naszych uczniów. 
      Najważniejszym punktem tego dnia był konkurs „Mam Talent”. Swoimi umiejętno- ściami pochwaliła się ogromna grupa młodzieży szkolnej, co przełożyło się na 24 występy. Jury w składzie Weronika Weisbrod, Maja Muster, Patrycja Laszkowska (członkowie zarządu SU) wicedyrektor szkoły pani Regina Joanna Rynkiewicz, pani Joanna Walicka, pani Anna Kaczor nagrodziło następujące osoby: 
      1 miejsce Filip Rutkowski z klasy 5 a - gra na ksylofonie
      2 miejsce dziewczęta z klasy 1 a (Zuzia Łopacz , Amelia Piszczek, Blanka Gałkowska ,Ala  Rutkowska, Nadia Bouaddi, Wiktoria  Czupuryn, Zuzia Niewulis, Lena Masalska) – układ taneczny
      3 miejsce ex aequo gra na klarnecie:  Hania Wasilewska z klasy 2 b i Zbigniew Popko  z klasy 5 a.
      oraz wyróżniło 4 występy:
      1.Zuzanna Kołodzińska z klasy 1 b – recytacja wiersza „Abecadło”
      2.Fabian Pajewski z klasy 3 b – beat box
      3.Alicja Jeżewska, Alicja Hatalska, Sara Bouaddi z klasy 3 b – układ taneczny
      4.Mateusz Gaworski z klasy 5 b – sztuki walki
                                                                                             Gratulujemy !


      Anna Kaczor

     • Misja: Wiem (jem) więcej!

     • Dziś zajęcia o tworzeniu dobrego opowiadania. Stąd temat: Ciastka i ich wpływ na dzieci.

      Właśnie tak! Po pierwsze przeprowadziliśmy eksperyment naukowy. Obiektem badań były… delicje. Mali naukowcy przystąpili do pracy badawczej bardzo chętnie. Kolejne etapy wywoływały wiele emocji. (Pominę tu stwierdzenia o pastwieniu się,  przeżywaniu tortur, znęcaniu się,  gdy nie wolno było dotknąć lub choćby polizać słodkości leżących na serwetkach przed każdym dzieckiem.) Jednak skutek był niesamowity. Odkrycia, że opowiadanie jak delicja, ma być smaczne, składać się z odpowiednich warstw i wzbudzać chęć na jeszcze, uczniowie dokonali samodzielnie. Dzielili się też przeżyciami związanymi z czytaniem. Przypominali utwory, które były pyszne! Wiele z nich pamiętali z lekcji, wiele z własnych lektur. Przygotowali również propozycje tytułów opowiadań, które napiszą i  już nie mogę się ich doczekać, bo tytuły były dość… ekscentryczne( „Mordercza galaretka”, „Krwiożercze sznurówki” i wiele innych, równie zachęcających do lektury.) Zobaczymy, co uda się stworzyć uczniom klasy 3 b. Może jest wśród nich przyszły noblista?  

      Katarzyna Werstak
       

     • Wyróżnienie w konkursie – „EkoMisja w podstawówkach”

     • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – „EkoMisja w podstawówkach”.

      W czasie od października do końca lutego w klasie Ia realizowano ogólnopolski projekt „Ekomisja w podstawówkach”. Jego celem było zwiększanie świadomości ekologicznej, edukacja o tym jak nie marnować żywności oraz jak prowadzić ekologiczny i zdrowy styl życia. W ramach projektu dzieci przygotowały konkursowe prace plastyczne, których tematem przewodnim było pytanie „Jak mogę zmienić swoje nawyki, aby nie marnować żywności?”. Temat prac był także powiązany z opowiadaniem “Czarny banan i latający stół”. W marcu zostały ogłoszone wyniki konkursu. Wyróżnienie otrzymała uczennica Wiktoria Czupuryn.

      Gratulacje!!! 

      Ewa Kosińska

     • Wolontariusze w akcji

     • W dniach 1-2 kwietnia 2022 roku w oleckich  sklepach odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Zebrano 876 kg artykułów spożywczych, które przed świętami trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Olecka. W akcji charytatywnej nie zabrakło wolontariuszy naszej szkoły, a było ich aż 60. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom klas 5a, 7a, 7b, 8a, 8b oraz 8c. Serdeczne podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy wspierali nasze działania.

      Małgorzata Żabicka-Bojar, Wojciech Jegliński

     • Konkurs plastyczny "Na ratunek Ziemi"

     • Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy od Was 55 prac konkursowych. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić ich uwagę na rolę działań ekologicznych w naszym codziennym życiu, a także jej istotny wpływ na naszą przyszłość i przyszłość kolejnych pokoleń. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły uczestników przelane na papier. Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w czterech kategoriach konkursowych. Oto lista nagrodzonych uczennic z naszej szkoły:
      Malwina Szmyt z kl.1,        II miejsce
      Lena Szponar z kl. 4,        I miejsce
      Martyna Mikielska z kl. 5,  II miejsce
      Iwona Baran z kl. 7,          I miejsce


      Gratulujemy zespołowi dziewcząt!

      Zielone Olecko

     • Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”

     • W konkursie „Orzeł Matematyczny”, który odbył się 13 października 2021r. wzięło udział 87 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku z klas I – VIII. Wszyscy uczestnicy dzielnie zmagali się z zadaniami. Wśród nich znaleźli się uczniowie, którzy otrzymali tytuł laureata. 
      1.    Filip Moroz klasa 2, laureat, 15. miejsce w kraju 
      2.    Franciszek Jałowski klasa 2, laureat, 16. miejsce w kraju
      3.    Filip Rutkowski klasa 5, laureat, 17. miejsce w kraju 
      4.    Jan Gościcki klasa 5, laureat, 22. miejsce w kraju
      5.    Jan Kirszling klasa 6, laureat, 14. miejsce w kraju 
      6.    Zofia Kuszewska klasa 6, laureat, 21. miejsce w kraju
      7.    Weronika Weisbrod klasa 8, laureat, 14. miejsce w kraju 
      8.    Wiktoria Sienica klasa 8, laureat, 18. miejsce w kraju 
      9.    Hanna Chodnicka klasa 8, laureat, 22. miejsce w kraju

      Wszystkim serdecznie gratulujemy !
                                                                                                              Marta Kulbacka – koordynator konkursu
                                                                                                              Iwona Narkiewicz - Bielska

       

     • Wyniki konkursu „Matematyka w obiektywie”

     • Wyniki 7 edycji konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie” organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły:
      1.    Klaudia Nowosadko klasa 8c
      2.    Martyna Mikielska klasa    5b
                                                                   Serdecznie gratulujemy!


      Iwona Narkiewicz - Bielska

     • Robotyka i programowanie z mBotami

     • W ramach Ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego realizowanego od października 2021r. w naszej szkole, otrzymaliśmy 3 zestawy robotów Makeblock wraz z czujnikami. Roboty są wykorzystywane podczas zajęć z robotyki i programowania. Uczniowie uczestniczący w zajęciach mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale także szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy informatycznej. Robotami można sterować tak, by poruszały się w dowolnych kierunkach. Uczniowie wydają robotom polecenia, komunikując się z nimi poprzez bluetooth lub kabel USB w wizualnym – blokowym języku programowania mBlock. Uczą się więc podstawowych pojęć algorytmiki, układając (jak puzzle) proste algorytmy a ich poprawność sprawdzają w praktyce przesyłając je do pamięci mBotów. Uczniowie bawiąc się, kształtują myślenie komputacyjne, algorytmiczne oraz rozwijają kreatywność i samodzielność. W powyższej galerii znajdują się zdjęcia wykonane podczas zajęć z robotyki prezentujące wybrane zadania zaprogramowane przez uczniów.

      Wiesław Bukpaś

     • Zmagania lekkoatletów

     • We czwartek, 17 marca 2022r. w hali „Lega” , odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w halowej lekkoatletyce - Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS.  Uczniowie z kilku szkół miejskich i wiejskich rywalizowali w biegu na 60 m, na 2, 5 i 8 kół, skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską, skoku wzwyż i w biegu sztafetowym 4x 2 koła.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 6a, 7a, 7b, 8b i 8c.

      W ogólnej klasyfikacji drużyna dziewcząt zajęła III miejsce a drużyna chłopców V miejsce.

      Najlepsi indywidualnie: Igor Szejnoga- I msc. w skoku w dal z miejsca, Dominik Witkowski- I msc. w biegu na 60 m i II msc. w biegu na 8 kół, Karolina Gabruś- II msc. w skoku z miejsca, Amelia Brodowska- III msc. w biegu na 5 kół i Magdalena Radaszkiewicz – III msc. w skoku wzwyż.

      Gratulujemy sukcesów, dziękujemy za walkę i godną postawę sportową.

      Beata Kozłowska

     • Misja: Wiem więcej! trwa

     • Uczniowie klasy 3 b stale chcą więcej wiedzieć. I bardzo dobrze! Codziennie na lekcjach „wychodzimy poza program”, a szczególnie, że w tym roku związane jest to nasze „wychodzenie” z realizacją innowacji pedagogicznej.
      Temat: Słowniki! Kiedyś nie było to niczym niezwykłym, ale dziś zapominamy, że istnieją papierowe źródła wiedzy, a korzystanie z nich może być fascynującą przygodą. 
      Dzieci dowiedziały się, o co chodzi z tymi słownikami. Jak konstruowane są hasła w słowniku, co to jest żywa pagina,  po co komuś słownik a tergo, jak wyglądają słowniki etymologiczny lub frazeologiczny? Czego szuka się w słowniku idiomów? A w  słownikach obrazkowych? Najwięcej emocji wywołały słowniki Władysława Kopalińskiego. Niezapomniana chwila zajęć była taka, gdy uczniowie cierpliwie czekali na swoją kolej, aby poczytać Słownik mitów i tradycji kultury albo skorzystać ze Słownika przypomnień.  Z zaangażowaniem czytali hasła w Słowniku symboli i w Słowniku eponimów. Wszystkich, jakie poznali, nie sposób tu wymienić. W czasie przerw uczniowie nie chcieli opuszczać klasy!
      Zafascynowane postaciami Kopalińskiego i Zamenhoffa tworzyły własne wyrazy i ich definicje. Byli tacy, którzy oprócz własnego alfabetu próbowali też „zrobić” swój język. 
      Na koniec, po długich rozmowach i opowieściach, padło pytanie: czy moglibyśmy uczyć się łaciny?
      Dla nauczyciela taka chwila jest bezcenna.


      Katarzyna Werstak

     • XXXI Konkurs Kangur Matematyczny

     • W dniu 17 marca 2022r o godzinie 9.00 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 im.Mikołaja Kopernika w Olecku XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Konkurs miał charakter jednorazowego testu.  Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Uczniowie naszej szkoły brali udział w 4 kategoriach wiekowych.
      Żaczek-19 uczniów-Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). 
      Maluch-6 uczniów-Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów).
      Beniamin-12 uczniów- Test konkursowy w kategorii Beniamin zawierał 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. 
      Kadet-12 uczniów- Test konkursowy w kategorii Kadet zawierał 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. 
      Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

      Ogłoszenie wyników w maju .
       

      Paweł Karandziej

     • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022 / 2023 DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY PIERWSZEJ

     •  

       

      Szanowni Państwo

      W lutym 2022r. rozpoczynamy:

      - zapisy do oddziału przedszkolnego,

      - przyjmowanie zgłoszeń do klasy I.

       

      Do oddziałów przedszkolnych zapisujemy dzieci urodzone:

      • w 2017r. (pięciolatki),
      • w 2016r. (sześciolatki).

      TERMINY

      7 - 11 lutego 2022 r.

      SKŁADANIE DEKLARACJI O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej do którego dziecko uczęszcza w roku szkolnym 2021/2022

       

      14 lutego - 17 marca 2022 r.

      REKRUTACJA NA WOLNE MIEJSCA na wniosek rodziców dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Olecko

       

      do  18 marca 2022 r.

      OGŁOSZENIE LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH do oddziału przedszkolnego

       

      19 kwietnia – 9 maja 2022 r.

      REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA NA WOLNE MIEJSCAna wniosek rodziców dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Olecko lub poza nią

       

      do  20 maja 2022 r.

      OGŁOSZENIE LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH do oddziału przedszkolnego

       

      Do klas pierwszych przyjmujemy zgłoszenia dzieci urodzone:

      • w 2014r. (ośmiolatki), którym na wniosek rodziców w roku szkolnym 2021/2022 odroczono spełnianie obowiązku szkolnego;
      • w 2015r. (siedmiolatki)
      • w 2016r. (sześciolatki), które spełniają jeden z warunków:

      - odbyły roczne przygotowanie przedszkolne w roku szkolnym 2021/2022;

      - uzyskały opinię Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej o  możliwości rozpoczęcia nauki w szkole       podstawowej.

       

      TERMINY

      od 4 lutego 2022 r.

      ZGŁOSZENIE PRZEZ RODZICA /OPIEKUNA UCZNIA DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ  zamieszkałego w obwodzie szkoły

       

      23 maja - 3 czerwca 2022 r.

      REKRUTACJA NA WOLNE MIEJSCA DO KLAS OGÓLNODOSTĘPNYCH na wniosek rodziców uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły

       

      do 24 czerwca 2022 r.

      OGŁOSZENIE LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH do klasy I szkoły podstawowej

       

      16 - 19 sierpnia 2022 r.

      REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA NA WOLNE MIEJSCA na wniosek rodziców uczniów zamieszkałych poza  obwodem szkoły

       

      do 26 sierpnia 2022 r.

      OGŁOSZENIE LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH do klasy I szkoły podstawowej

       

      Obwód szkoły obejmuje ulice:

      Armii Krajowej, Chopina, Gołdapska, Gdańska, Słowiańska, CzerwonegoKrzyża, Sokola, Spacerowa, Wiejska, Kopernika, 11 Listopada, Ludowa,Składowa, Moniuszki, Kiepury, Wieniawskiego, Leśna, Sportowa,Sembrzyckiego, Paderewskiego, Szymanowskiego, Letnia, Parkowa, Klonowa,Kasztanowa, Brzozowa, Dębowa, Akacjowa, Wierzbowa, Grabowa, AndrzejaLegusa, Janusza Pawłowskiego, Mariana Szeremety, Park, Jeziorna, Stroma,Partyzantów, Zamkowa, Plac Zamkowy,

      oraz miejscowości:

      Imionki, Skowronki, Możne, Nowa Wieś 1-18, Raczki Wielkie, Szczecinki,Dąbrowskie - osada, Dworek Mazurski, Przytuły.

       

      Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce Szkoła – Rekrutacja lub w sekretariacie szkoły.
      W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 87 520 20 86.

                                                                                                                                Iwona Narkiewicz – Bielska

                                                                                                                                         dyrektor szkoły

     • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022 / 2023 DO KLASY CZWARTEJ SPORTOWEJ

     •  

      Szanowni Państwo,

      w dniu 14 lutego 2022r. rozpoczynamy zapisy

      do klasy czwartej sportowej o profilu:

      pływanie i piłka ręczna – dziewczęta,
      pływanie i lekka atletyka – chłopcy.

       

      TERMINY REKRUTACJI

      14.02.2022r.  –  04.03.2022r.

      Złożenie wniosku o przyjęcie ucznia do klasy sportowej zamieszkałego  w obwodzie lub poza  obwodem szkoły

       

      do 21 marca 2022r.

      Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klas sportowych

       

      19.04.2022r. – 09.05.2022r.

      Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca do klas  sportowych na wniosek rodziców uczniów zamieszkałych obwodzie lub poza  obwodem szkoły

       

      do 20.05.2022r.

      Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klas sportowych

       

      Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka znajdują się na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 87 520 20 86.

                                                                                     Iwona Narkiewicz – Bielska