• Kampania profilaktyczna - Otwórz się na pomoc

     • Gmina Olecko wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przyłączyły się do kampanii „Otwórz się na pomoc” - interaktywnego projektu o zdrowiu psychicznym i uzależnieniu od Internetu. To działanie skierowane do młodzieży oraz rodziców i opiekunów.

      Projekt pomoże zmierzyć się ze słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Młode osoby nie tylko w łatwy sposób uzależniają się od komputera czy smartfona, doświadczając bardzo często w świecie wirtualnym takich zjawisk jak hejt czy przemoc słowna.

      Uzależnienie od Internetu powoduje poważne problemy psychiczne i ma wpływ na życie całych rodzin, zwłaszcza w tak trudnym okresie, jak czas lockdownu.

      Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu.

      Pokieruj losami 12-letniego Dominika w interaktywnym filmie, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami, zatapiając się w świecie cyfrowego uzależnienia.

      To jak zakończy się jego historia zależy tylko od Ciebie.

      Kliknij i otwórz się na pomoc:

     • Wolontariusze Oleckiej 13-stki

     •       W dniu 4 września 2021 roku wolontariusze naszej szkoły pod kierunkiem p. Aliny Kalinowskiej  i p. Tomasza Borowskiego po raz kolejny wspierali na stadionie oraz trasie przebieg VIII Oleckiej 13-stki, biegu Wiewiórczą Ścieżką wokół Jeziora Oleckie Wielkie organizowanego przez Stowarzyszenie Olecko Biega. Wolontariuszami akcji byli uczniowie: Fabian Borowski 3b, Jakub Kowalczyk 7b, Amelia Cybulska 7b, Sandra Syperowicz 7b, Iwona Baran 7b, Maja Wijas 8b, Amelia  Brodowska 8b.

          Wojciech Jegliński, prezes Olecko Biega, składa serdeczne podziękowania wolontariuszom i nauczycielom zaangażowanym w akcję.

      Wojciech Jegliński

     • Narodowe Czytanie

     • Dnia  4 września 2021 r. (sobota) w oleckim amfiteatrze „Podzamcze” w godzinach  11.00 – 13.00 odbyła się X edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Celem akcji , nieprzerwanie od 2012 roku, jest ,,popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości narodowej poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury”. Tym razem zgromadzeni w pięknych okolicznościach przyrody przedstawiciele władz miasta, instytucji,  dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie miejskich oraz gminnych szkół musieli się zmierzyć z „Moralnością pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W gronie czytających uczniów znalazły się także nasze uczennice: Kinga Walentowicz( kl. VIIa) w roli Meli, Julia Szymulewska (kl.VIIb) jako Hesia i Weronika Weisbrod w roli służącej Hanki. Dziewczęta, czytając z podziałem na role ten uniwersalny utwór, znakomicie oddały charakter swoich postaci, dobrze się przy tym bawiąc niełatwym, ale pełnym ironii językiem młodopolskiej pisarki.                  

       Organizatorzy tegorocznego Narodowego Czytania: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji – Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku, Zespół Szkół Technicznych oraz Urząd Miasta w Olecku, wsparcie techniczne - Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.

      Renata Kołdys

     • Witaj szkoło!

     • Serdecznie zapraszamy w nowym roku szkolnym 2021/2022

      Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej
      Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, które odbędzie się 1 września 2021 r. 

      Godz. 9.00 - dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych – spotkanie w sali gimnastycznej z dyrektorem szkoły oraz wychowawcą klasy. Po spotkaniu uczniowie udają się z wychowawcami do wyznaczonych klas. Rodzice uczniów mogą być obecni w szkole.

      0a – 214                   1a - 101

      0b – 215                   1b - 102

      Godz. 9.00 – klasy II – III spotkania z wychowawcami w salach.

      2a – 109                   3a – 107

      2b – 115                   3b - 105

       

      Godz. 10.00 klasy IV – spotkanie w sali gimnastycznej z dyrektorem szkoły oraz wychowawcą klasy.
      Po spotkaniu uczniowie udają się z wychowawcami do wyznaczonych klas. Rodzice uczniów mogą być obecni w szkole.

      Godz. 10.00 – klasy V – VIII, spotkania z wychowawcami w salach.

      4a - 204             5a - 201          6a - 306         7a - 202            8a - 203

      4b - 301             5b - 206                                7b - 205            8b - 207

                                                                                                       8c - 110

       

      Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne uczniowie spotykają się w szkole

      z zachowaniem dystansu, pamiętając o dezynfekcji rąk oraz zakrywaniu ust i nosa.

       

      Rozkład jazdy autobusów uczniom dojeżdżającym

      Poranny kurs zgodny z rozkładem jazdy na przystanku autobusowym w miejscowości zamieszkania

      Przewidywany powrót  - wyjazd autobusu około godziny 11.00