• Zimowisko – Zakopane 2022

     • Zimowisko – Zakopane 2022

      Bezpieczne wakacje z Pojezierzem Ełckim i Ełckim LZS organizują zimowisko dla dzieci z różnych grup społecznych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci rolników.

      Inicjatywa kontynuacji przygotowanego projektu organizacji zimowiska  jest wynikiem analizy stanu potrzeb dzieci i młodzieży i oczekiwań oraz oceny aktualnej sytuacji w sferze utrzymania dobrego stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, w szczególności w związku z epidemią Covid-19, w kontekście promowania aktywnego wypoczynku poprzez turystkę i krajoznawstwo oraz rekreację i sport.

        Program wypoczynku będzie dostosowany do wieku i uczestników, przewidujemy zajęcia na stoku nauka i doskonalenie jazdy na nartach, wycieczki turystyczna krajoznawcze, termy, baseny, lodowisko. Planujemy wycieczkę „ Poznajemy Kraków połączona ze zwiedzaniem Kopalni Soli w Wieliczce.

      I turnus -  odbędzie się w terminie od 21 stycznia 2022 ( wyjazd w godzinach wieczornych) do 28 stycznia 2022                                                                                           Miejsce wypoczynku:   Dom wypoczynkowy Villa Kasprowy. Olcza-Kościuszki 67d,                                                                                       http://villakasprowy.pl

      I turnus -  odbędzie się w terminie od 21 stycznia 2022 ( wyjazd w godzinach wieczornych) do 28 stycznia 2022                                                                                           Miejsce wypoczynku:   Dom wypoczynkowy „ Olczański Dworek”. Olcza-Kościuszki 78C,

      https://www.olczanskidworek.pl                                                                                       

      Ośrodki Wypoczynkowe Villa Kasprowy i Olczański Dworek  znajduje się na obrzeżach Zakopanego, w cichej i spokojnej dzielnicy Olczy Frączkówka na granicy Zakopanego z Poroninem.

      I turnus -  odbędzie się w terminie od 21 stycznia 2022 ( wyjazd w godzinach wieczornych) do 28 stycznia 2022                                                                                           Miejsce wypoczynku: Domu Wypoczynkowym – Wynajem Pokoj- Wyżywienie Wojciech Łukaszczyk,  Zakopane -  Mrowce 37, 34-500 Zakopane 

       

      II turnus -  odbędzie się w terminie od 28 stycznia 2022 ( wyjazd w godzinach                       wieczornych) do 04 lutego 2022                                                                                                                              Miejsce wypoczynku:   Dom wypoczynkowy Villa Kasprowy. Olcza-Kościuszki 67d,                                                                                       http://villakasprowy.pl

       

      II turnus -  odbędzie się w terminie od 21 stycznia 2022 ( wyjazd w godzinach                          wieczornych) do 28 stycznia 2022                                                                                           Miejsce wypoczynku: Domu Wypoczynkowym – Wynajem Pokoj- Wyżywienie Wojciech Łukaszczyk,  Zakopane -  Mrowce 37, 34-500 Zakopane

      Organizator zapewnia - całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, transport, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (kierownicy, wychowawcy),   opiekę medyczną, - ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków, opłaty za bilety wstępu w celu realizacji programu turystyczna –krajoznawczego i z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej w tym opłaty za stok i wypożyczenie nart, wstęp na lodowisko, basen, termy.  .

      Wpłatę należy dokonać na konto podane przez organizatora nie później niż 3 dni przed wyjazdem, zaliczkę w kwocie 100,00zł należy wpłacić po zarejestrowaniu uczestnika na podane konto w naborze . Zaliczka opłacona oznacza zakwalifikowanie uczestnika.  W roku 2022 realizujemy bony turystyczne.

      Koszt koloni dziecka na krusie 600zł + bon turystyczny.

      Koszt koloni dziecka bez krusu 1100zł + bon turystyczny.

      Koszt całkowity  bez bonu 1600,00zł .

      Wystawiamy faktury w przypadku korzystania rodzica z Funduszu Świadczeń Socjalnych.

      Kolonie są skierowane do różnych grup społecznych nie tylko do dzieci rolników.

       Istnieje możliwości udziału dzieci w wypoczynku, których rodzice nie opłacają KRUSU.

      UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zarejestrowania się elektronicznie na stronie http://www.lzselk.pl , oraz opłacenie zaliczki w kwocie 100,00zł na konto 09 93310004 0000 0011 3449 0002 Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ Pojezierze Ełckie” ul: Sikorskiego 5A, 19-300 Ełk,, w tym roku kartę uczestnika  należy przekazać organizatorowi w dniu wyjazdu przed wsiadaniem dziecka do autobusu na wyjazd na wypoczynek. W przypadku dziecka rolnika należy dołączyć zaświadczenie z krusu.

      Program zostanie dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników, uczestnicy będą mieli wybór wycieczek i zajęć.

      Przedstawiony program stanowi propozycje wycieczek, które mogą być zmieniane lub zastępowane innymi zajęciami. Realizacja programu będzie uzależniona od aktualnych wymagań sanitarnych, dostępności obiektu do zwiedzania, możliwości zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa zdrowotnego itp.

      W razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z  koordynatorem organizacji  wypoczynku (tel. 508863211, 516106667 ), informację i karty kwalifikacyjne będą również dostępne na stronie internetowej http://www.lzselk.pl. , oraz na facebooku (Bezpieczne wakacje z  Pojezierzem Ełckim i Ełckim LZS).

       

     • Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w imieniu kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz swoim własnympragnę przekazać Państwu najlepsze życzenia. Oby dla wszystkich byłto czas pełen wiary, dobra i miłości. Niech światłośćbetlejemskiej groty promieniuje na Państwa rodziny, pomaga wpokonywaniu codziennych trudności, daje nadzieję i wytrwałość. Życzę także, aby rok 2022 przyniósł wszystkim Państwupomyślność i dostatek oraz pozwolił na spełnienie planów izamierzeń.Proszę o przekazanie życzeń wszystkim nauczycielom, pracownikomadministracyjnym, a także uczniom oraz ich rodzicom.

      Z wyrazami szacunku  

      Przemysław Czarnek

      Minister Edukacji i Nauki

     • INFORMACJA

     •  

      24 grudnia 2021 r. (piątek) jest dniem wolnym

      od pracy dla pracowników
      Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

      w zamian za święto przypadające w sobotę 25 grudnia 2021r.

      Dyrektor

       Szkoły Podstawowej Nr 2

      im. Mikołaja Kopernika w Olecku

     • #PaczkaDlaSeniora

     • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Olecka, uczniom, rodzicom oraz pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olecku za wsparcie w przygotowaniu #PaczkaDlaSeniora. Zebraną kwotę przeznaczyliśmy na zakup środków pierwszej potrzeby.

      Paczkę przekazaliśmy w dniu 17 grudnia 2021r. Stowarzyszeniu Krok po Kroku przy Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej.

      Dziękujemy Pani Sylwii Gajewskiej, Prezesowi Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej za współpracę.

       

      Iwona Narkiewicz - Bielska

     • Nauczanie zdalne od 20 grudnia 2021r.

     • Szanowni Państwo

      Od 20 grudnia 2021r. do 5 stycznia 2021r. uczniowie klas I - VIII będą pracowali w systemie zdalnym.

      Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie w szkole.

      Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okresod 23 do 31 grudnia 2021 r.

      Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 3 dni robocze (3-5 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.

      Kolejne dni stycznia: 6 stycznia 2021r. - święto Trzech Króli, 7 stycznia 2021r. - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. 

      Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

      Iwona Narkiewicz - Bielska

     • Program Kraina Muzyki- Dźwięki przyrody

     • Przedszkolaki z grupy 0 a zrealizowały zadania wrześniowe i październikowe. W ramach programu w naszej sali zagościły 3 rośliny doniczkowe, którymi dzieci z zaangażowaniem opiekują się każdego dnia. Wizyta w przyszkolnym ogródku warzywno - kwiatowym zainspirowała do przypomnienia zasad zdrowego odżywiania i przygotowania zdrowych przekąsek - szaszłyków owocowych. Dary jesieni wyzwoliły kreatywność przedszkolaków. Powstały cudowne kasztankowe ludziki i zwierzątka. Dzięki kasztanom mogliśmy doskonalić logiczne myślenie poprzez odtwarzanie wzorów i grę kółko/krzyżyk (u nas kasztan/koralik). Kraina Muzyki to program edukacyjny dla przedszkolaków i ich rodziców Program Dźwięki przyrody to zróżnicowane aktywności muzyczne: śpiew połączony z ruchem, tańcem, gra na instrumentach, zabawy rytmiczne. Muzykowaliśmy z następującymi utworami: Kończy się lato, Już październik, Zapasy dla wiewiórki, La Raspa, Polka Italiano, Comptine dun Autre. Czekamy na kolejne zadania.

      Iwona Truchan

     • Noc w szkole klasy 7 b

     • Uczniowie klasy 7b pod opieką wychowawcy i rodzica postanowili przekonać się, czy szkoła nocą może być dla uczniów atrakcyjna i co można w niej robić poza nauką? 

      19 uczestników w nocy z 3 na 4 grudnia biwakowało w szkole od godz. 18.00. Uczniowie  przygotowali sobie miejsca do spania na materacach przyniesionych z sali gimnastycznej, bądź karimatach, a ze stolików i krzesełek klasowych urządzili  małą stołówkę na korytarzu, gdzie  z apetytem konsumowali zamówioną przez siebie pizzę. Śmiechu, zabawy i rywalizacji nie zabrakło na zmaganiach sportowych powiązanych z logicznym myśleniem w sali gimnastycznej.  Tego dnia spadł śnieg i postanowiliśmy  zobaczyć nasze urokliwe miasto nocą. Wyruszyliśmy na spacer wzdłuż rzeki Lega i wszyscy graliśmy po drodze w śnieżki. Podczas nocy  w szkole nie zabrakło również gry w tenisa stołowego, rozwiązywania Sudoku , Quizów o tematyce sportowej i gier edukacyjnych, w których wiedzę i umiejętności sprawdzali uczniowie wraz  z wychowawcą. Niewątpliwie największą atrakcją tej nocy była zabawa w chowanego po ciemku, gdzie chłopcy wyposażeni w latarki na czołach szukali w budynku szkoły pozostałych ukrytych graczy. Na dziewczęta zastawiali zasadzki wcielając się           w „duchy”.  Emocji i wrażeń było co nie miara! Niektórzy uczestnicy nad ranem usnęli ze zmęczenia i wrażeń, inni zaś bawili się w kółko i krzyżyk do rana. O 7.00 była pobudka (mniej entuzjastyczna) i generalne sprzątanie, a  o 8.00 opuściliśmy szkołę. Z doświadczenia wiem, że wszyscy uczestnicy tę emocjonującą noc w szkole musieli odespać następnego dnia w swoich kochanych łóżeczkach!

       

      Alina Kalinowska

     • Diagnoza stanu zdrowia uczniów Gminy Olecko

     • Uczniowie w wieku 13- 18 : https://liblink.pl/Vs9tdjWs7s

      Webankieta

      Uczniowie w wieku 13- 18 : https://liblink.pl/Vs9tdjWs7s

      Szanowni Państwo!


      Oficyna  Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie gminy Olecko realizuje Diagnozę stanu zdrowia i potrzeb zdrowotnych. W związku z tym prosimy o uzupełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla naszej Gminy, służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się mieszkańcy, a także zaplanowaniu odpowiednich działań zaradczych. Poprzez przygotowany specjalny link, Państwa dzieci mają możliwość wypełnienia anonimowej ankiety bezpiecznie w swoim domu. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Ważne jest, aby każdy uczeń wypełnił ankietę w ciągu 3 dni. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie kliknąć wyślij. Mogą Państwo pomóc rozwiązywać swoim dzieciom ankietę, bądź umożliwić im indywidualne uzupełnienie kwestionariusza.


      Uczniowie w wieku 13- 18 : https://liblink.pl/Vs9tdjWs7s

      Z poważaniem
      Sandra Piątek

      Koordynator regionalny ds. szkoleń i badań społecznych

       

     • Klasowe Andrzejki

     • Tradycyjnie,  30 listopada klasa 3 a zorganizowała andrzejkowe zabawy – wróżby (serduszka, ustawianie butów, kubeczki, magiczny grosik, kim będę w przyszłości). Wróżby były przeplatane słodkim poczęstunkiem, tańcami i zabawami ruchowymi. To był bardzo udany i wesoły dzień!

      Alicja Suchocka

     • " Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” wspólnie z UNICEF

     • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika świętują

      " Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” wspólnie z UNICEF

      Olecko, 22.11.2021

      Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, ze wszyscy powinniśmy zwracać szczeg61ną uwagę na dzieci i ich prawa.

      W 1989 roku Organizacja Narod6w Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami . Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

      Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka byty przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń  dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, kt6rych celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, kt6re jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspóIne inicjatywy, kt6rych celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, kt6rych prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przestaniem.