• Matematyka w Obiektywie

• Jeśli zagłębisz się odpowiednio mocno w naturę dowolnej rzeczy, znajdziesz w niej matematykę” . Słowa Deana Schlictera doskonale uwydatniają to, że matematyka jest językiem natury. To proste stwierdzenie, z którym trudno się nie zgodzić. Nauka, bez względu na to czy chcemy czy nie, jest obecna w naszym codziennym życiu.     Dlatego rozejrzyj się wokół i weź udział w VII edycji konkursu „Matematyka w obiektywie”. Wyjdź z domu, dostrzeż różnego rodzaju bryły, figury geometryczne, układy prostych. Zachwyć się symetrią na skrzydłach motyla, zbierz maliny i jeżyny, a będziesz miał już dwa zbiory. Dostrzeż matematykę wokół siebie, sfotografuj ją, a następnie wraz z opisem dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Być może fotografia z wakacji jest już tym, czego szukasz.Nagrody czekają!

• Konkurs fotograficzny

• Komenda Powiatowa Policji w Olecku, w ramach działań prewencyjnych "Bezpieczne ferie 2022", w celu promocji zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci podczas wypoczynku zimowego, organizuje konkurs fotograficzny pt. "Moje bezpieczne ferie 2022", adresowanego do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych powiatu oleckiego.
            Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się w załączniku.

• Dzień wolny szkoły

• Szanowni Państwo

W dniu 7 stycznia 2022 r. (piątek) szkoła będzie zamknięta.

Jest to dzień wolny od pracy dla pracowników w zamian za święto przypadające w sobotę 1 stycznia 2022r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2im. Mikołaja Kopernika w Olecku

Iwona Narkiewicz - Bielska