• Projekt Ferie z Ekonomią 5

          • Plik PDF  >>>

            W pierwszym tygodniu ferii wzięliśmy udział w projekcie „Ferie z Ekonomią”.  Mimo tego, że pani Anna Kaczor wyjaśniała nam czego będzie on dotyczył, nie bardzo wiedzieliśmy na co się decydujemy, ale okazało się, że była to dobra decyzja. Przez tydzień zgłębialiśmy informacje na temat ekonomii, najpierw poznawaliśmy podstawowe pojęcia, a następnie sprawdzaliśmy jak to działa w praktyce, nie było łatwo, ale bawiliśmy się przednio. Wcielaliśmy się w producentów (produkowaliśmy książki i zabawki) , przedsiębiorców (odgrywaliśmy role sprzedających  i kupujących), doświadczyliśmy też jak działa gospodarka bez pieniądza.  Wszystkie zabawy,  w których uczestniczyliśmy wywoływały mnóstwo emocji,  cześć z nas ponosiła straty, inna część odnotowywała zyski, doszło nawet do zwolnienia z pracy. Wzięliśmy również udział w dwóch wycieczkach, do Banku Pekao SA. i do Zakładu Prawda. 
            Jeszcze żaden z nas nigdy nie był po drugiej stronie „lady” w banku, widzieliśmy jak liczone są pieniądze specjalna maszyną, jak można sprawdzić, czy banknot jest prawdziwy i zeszliśmy  do najstarszego archiwum. Pani Dyrektor Edyta Popowska odpowiadała, na każde nasze pytanie,   a w ostatnim dniu projektu była naszym gościem i wręczyła nagrody, najlepszym z nas (Blance Marii Dubrownej,, Antoniemu Popławskiemu i Antoniemu Iberowi) , a całej reszcie uczestników certyfikaty uczestnictwa. 
            Wizyta w Firmie Z.P.U Prawda SP. Z.O.O. Olecko, okazała się równie interesująca. Zwiedziliśmy halę, na której następuje ostatni etap produkcji, następnie na sali konferencyjnej przedstawiono nam historię tego zakładu. To było bardzo znaczące doświadczenie, dowiedzieliśmy się, że ten zakład w produkcji mebli z brzozy ma pierwsze miejsce w Polsce. Uświadomiliśmy sobie, że Olecko dzięki tej firmie bardziej jest znane w świecie niż w samym Olecku. 


            Anna Kaczor

          • Bieganie z WOŚP

          • Jednym z wydarzeń zorganizowanych 29 stycznia 2023 roku w ramach 31 Finału WOŚP w Olecku był 17 Bieg „Policz się z cukrzycą” na dystansie 5 kilometrów. W biegu uczestniczyła Julia Szymulewska z klasy 8b, której gorąco kibicowali rodzice. Trasa biegu wiodła wokół Placu Wolności i wzdłuż brzegu rzeki Legi. Z uwagi na panujące warunki zimowe (śliska nawierzchnia) była trudna i wymagała szczególnej uwagi. Na mecie Julia powiedziała: Było to dla mnie nowe doświadczenie, gdyż nigdy nie biegłam 5 km. Byłam najmłodszą zawodniczką i tym bardziej jestem duma z siebie, że dałam radę i ukończyłam bieg pomimo odczuwanego na ostatnich metrach zmęczenia. Biegłam w miłej atmosferze i tempem, które pozwalało swobodnie rozmawiać z panem Wojciechem Jeglińskim i innymi uczestnikami. Od zawsze lubiłam biegać, ale ten start uświadomił mi, że bieganie jest moją pasją. Dlatego staram się biegać kilka razy w tygodniu i za rok również będę biec!
            Serdecznie gratulujemy i życzymy Julii wielu wspaniałych chwil w rozwoju biegowej pasji. 

            Wojciech Jegliński

          • Spotkanie miłośników Rummikub

          • 21 stycznia 2023 roku w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku odbył się otwarty turniej Rummikub dla mieszkańców Olecka, jako eliminacje do mistrzostw Polski. Gra została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród 36 graczy nie zabrakło również ekipy naszej szkoły, którą reprezentowały uczennice klasy 5a: Aleksandra Bućwińska, Natalia Gutowska, Antonina Kowalewska, Maria Osochocka-Karolak i Aleksandra Wojciechowska. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych chwil z Rummikub.
            Ciekawostką jest fakt, iż gra towarzyska Rummikub powstała w 1950 roku w Izraelu  i znana już jest na całym świecie. Proste zasady umożliwiają wspólną grę najmłodszych jak  i najstarszych. Szczególnie grającym dzieciom pozwala znakomicie rozwijać umiejętności liczenia, matematyczną wyobraźnię i spostrzegawczość. Wszystkim uczestnikom gry dostarcza wielu radosnych i niezapomnianych chwil. Warto grać w Rummikub !

            Wojciech Jegliński

          • Dzień Babci i Dziadka

          • W czwartek, 19 stycznia, w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyła się długo oczekiwana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w klasie I A. Był to szczególny dzień, w którym wnukowie wyrazili wdzięczność za trud, poświęcenie, pomoc oraz oddanie, które otrzymują od swoich kochanych dziadków. Mali artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz prezentowali swoje umiejętności taneczne. Po programie artystycznym dzieci wręczyły dziadkom upominki - własnoręcznie wykonane laurki i kalendarze.

            Iwona Truchan 
            Foto: Marta Drażba

            Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważna uroczystość w naszej szkole. Przedszkolaki z grupy 0c dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. W pięknych strojach, w pięknej scenografii zaprezentowały krótkie repertuary przygotowane specjalnie dla swoich babć i dziadków. Były wierszyki, piosenki i życzenia. Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnucząt. Po części artystycznej dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie zrobionym tortem, syropami do herbaty oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność w tym szczególnym dniu oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych strojów dla dzieci i słodkich przekąsek na poczęstunek.

            Anna Bagińska

            W Dniu 19 stycznia 2023r. w grupie 0 b odbył się Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli dziadkowie obejrzeli krótki montaż słowno – muzyczny nagrodzony gromkimi brawami. Później dzieci złożyły życzenia swoim dziadkom, wręczając im wcześniej przygotowane upominki. Dzieci zaprosiły również swoich dziadków na słodki poczęstunek.

            Alicja Suchocka 

             

          • Klimat na czytanie: w bibliotece nocowanie!

          • Historia ze starych zdjęć - robiłyśmy zdjęcia różnych miejsc   i porównywałyśmy ze starymi fotografiami, to niesamowite jak zmieniło się nasze miasto 

            Opowieści szkolnej treści - zaprosiłyśmy emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły, Panią Janinę Bilwin która przybliżyła nam szkolne zwyczaje, tradycje panujące  w czasie jej pracy. To było bardzo ciekawe. Następnie grałyśmy w „Babciu, dziadku… Jak to wtedy było?”, 


                 Więcej informacji ...   >>>  https://www.facebook.com/SPdwojka

             K. Kozłowska, B. Skarżyńska, M. Kamińska

          • Konkurs plastyczny "Zakochani w książce"

          • "Zapraszamy serdecznie do udziału w Powiatowym konkursie plastycznym, który nasza biblioteka organizuje wraz ze Szkołą Podstawową Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.
            Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych (0-VIII).
            Celami konkursu są między innymi: konfrontacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej, pobudzanie aktywności twórczej młodych plastyków oraz zainteresowanie i poznawanie literatury dla dzieci i młodzieży.
            Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej literaturą. Tematem pracy konkursowej jest: „Moja ulubiona para w literaturze dla dzieci i młodzieży". 
            Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie: https://rokmg.pl/aktualnosc-326-powiatowy_konkurs_plastyczny.html
            Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac upływa 24.02.2023 r. Liczymy na wyobraźnię i pomysłowość uczestników.   "

            Żródło: https://www.facebook.com/miejskaolecko

             

          • Przesłanie Prezydenta RP z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

          • Przesłanie
            z okazji 160. rocznicy
            wybuchu Powstania Styczniowego

            Szanowni Państwo!

            Sto sześćdziesiąt lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe. Było ono największym i najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym na ziemiach Rzeczypospolitej rozdartych przez zaborców. Z bronią w ręku Polacy wystąpili przeciwko carskiemu imperium, nieuznającemu naszych praw do samostanowienia i niszczącemu polskość w procesie zaciekłej rusyfikacji. Nasz naród przemówił potężnym głosem dumy i protestu, który stopniowo narastał w coraz liczniejszych, krwawo tłumionych manifestacjach patriotycznych, aż po płomień niepodległościowej insurekcji.

            Od 22 stycznia 1863 roku do wiosny 1864 roku powstańcy stoczyli około 1200 bitew i potyczek. Wojna partyzancka ogarnęła wielkie tereny przedrozbiorowej Rzeczypospolitej, sięgając Litwy, Białorusi i Ukrainy. Niestety, w sensie militarnym powstanie poniosło klęskę. Mimo początkowych sukcesów i ogromnego heroizmu oddziały powstańcze nie były w stanie pokonać przeważających sił armii carskiej. W walkach zginęło blisko 20 tysięcy powstańców. Polacy doświadczyli brutalnych represji. Tysiącom uczestników insurekcji przypadł gorzki los emigrantów. Trauma po okrutnie zdławionym powstaniu położyła się cieniem na egzystencji całego społeczeństwa.

            A jednak przesłanie „Gloria victis! – Chwała zwyciężonym!” krzepiło serca, budziło ducha, dodawało sił, aby wierzyć, że „jeszcze Polska nie zginęła”. Przypominało o powstańczym testamencie wolności i patriotycznej powinności niezłomnego trwania.  Z pamięci o styczniowym zrywie uformowały się drogi prowadzące do niepodległości w roku 1918.

            Powstanie styczniowe na zawsze pozostanie świadectwem nieujarzmionej siły wolności. „Za wolność naszą i waszą” walczyli wspólnie przedstawiciele narodów dawnej Rzeczypospolitej, co tak wspaniale obrazowała pieczęć Rządu Narodowego, przedstawiająca Orła, Pogoń i Archanioła Michała, czyli godła Polski, Litwy i Ukrainy. Aby wesprzeć walczące o niepodległość ludy naszej części Europy i stawić czoła carskiemu despotyzmowi, dołączali do powstańczych oddziałów reprezentanci również innych narodów – m.in. Włosi, Francuzi, Węgrzy, Niemcy, a także, pamiętamy o tym, wyznający demokratyczne wartości Rosjanie. Myśląc o epopei Powstania Styczniowego, nie sposób nie dostrzec wielu analogii z dramatycznymi wydarzeniami obecnego czasu – z wojną, którą toczy dzisiaj Ukraina, broniąca swojej suwerenności i integralności przed brutalną rosyjską napaścią. Widzimy, że mimo upływu czasu natura agresywnego rosyjskiego imperializmu pozostaje niezmienna, a odpowiedzią na to zagrożenie musi być solidarność wolnych narodów.

            Pochylamy głowy przed heroizmem powstańców styczniowych. Miejsca bitew i powstańcze mogiły stały się w narodowej świadomości miejscami uświęconymi, symbolami walki, patriotycznej ofiarności i męczeństwa. Kolejne polskie pokolenia otaczały je i zawsze będą otaczać troskliwą opieką oraz pełną wdzięczności czcią. W imieniu niepodległej Rzeczypospolitej serdecznie dziękuję organizacjom, instytucjom, wspólnotom, środowiskom i osobom, które pielęgnują pamięć o bohaterach naszej historii z lat 1863–1864. Składam wyrazy uznania wszystkim, którzy włączają się w uroczyste obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Z dumą i wrażliwością, z poczuciem odpowiedzialności za losy Ojczyzny odczytujemy tę wielką lekcję historii, niesiemy patriotyczne zobowiązanie wobec naszego dziedzictwa.

            Cześć walczącym o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej!
            Chwała bohaterom Powstania Styczniowego!

            Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
            Andrzej Duda

          • Ferie z książką

          • Czas zimowego wypoczynku tuż, tuż.Ferie to doskonała okazja do różnych aktywności⛷🏂🛷⛸ ale też nadrobienia książkowych zaległości. Zachęcam Was, drodzy Uczniowie do odwiedzenia szkolnej biblioteki i wybrania ciekawej książki 📚

            Katarzyna Kozłowska

            Żródło: https://www.facebook.com/SPdwojka

             

          • Projekt "Ferie z Ekonomią 5"

          • O Projekcie plik PDF  >>>

            Mamy kolejne, dobre wieści o naszej szkole.Zakwalifikowaliśmy się do udziału w projekcie Ferie z ekonomią 5.To projekt edukacji ekonomicznej adresowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców oraz nauczycieli przedmiotu wiedza o społeczeństwie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną i finansową.

            Iwona Narkiewicz-Bielska

          • Pomysły na atrakcyjne ferie

          • Uwaga!
            Już od dziś startujemy z zapisami na Kosmiczne Ferie w Bibliotece 🛸🚀
            Czekają nas cztery spotkania - dobra książka, zabawa, warsztaty, gry...  A wszystko w kosmicznej scenerii z nutą księżycowego pyłu ✨
            Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki, od godz. 11:00 
            Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat
            Zajęcia są bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona
            Czekamy na Was

            Zapraszamy na Ferie Artystyczne w Regionalnym Ośrodku Kultury.
            Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat.
            Nie zabraknie tańca, muzyki, śpiewu, kina, teatru, zabaw rozwijających wyobraźnię. Proponujemy 5 dni świetnej zabawy w pierwszym, bądź drugim tygodniu ferii.
            Zajęcia będą realizowane w trzech dwunastoosobowych grupach. W pierwszym tygodniu kino zagra dla naszych uczestników "Dziwny świat " i "Uwolnić Poly" zaś w drugim "Bella i Sebastian: Nowe pokolenie" oraz "Zadziwiający kot Maurycy".
            Każdy z dwóch cykli ferii zakończymy zabawą w świetle UV, słodkim poczęstunkiem i rozbiciem piniat.
            Koszt jednego cyklu - 350 zł.
            Zapisy rozpoczynamy od 4 stycznia w godzinach 10.00-16.00 (w dni robocze) pod numerem telefonu 690 687 940 
             Szczegóły oraz regulamin, karta zgłoszenia klauzule 
            https://www.rokmg.pl/aktualnosc-318-ferie_zimowe_2023.html
            Ilość miejsc ograniczona.   Zapraszamy!
            Pióropusz: Animacje & Animatorzy dla dzieci - Olecko, Suwałki, Ełk, Gołdap 
            Dance from A to Z               Aleksandra Łaszczyńska-Zubkowicz    Janusz Klimaszewski

            Ferie na sportowo
            Zimowisko 2023 Ferie na sportowo" w MOSiR Olecko to 2️ turnusy pełne sportowych wyzwań, atrakcji, wrażeń i aktywności 
            Zimowy wypoczynek podzieliliśmy na dwa tygodnie przerwy w nauce 
             I turnus – 23-27.01.2023
             II turnus – 30.01-03.02.2023
            W programie znajdują się m.in. zajęcia sportowe (unihokej, ścianka wspinaczkowa, tenis ziemny, pływanie, squash), zajęcia relaksacyjne, seans filmowy w ROK Mazury Garbate, wycieczka do krainy alpak w Sobolach. Do tego pełna i profesjonalna opieka, wyżywienie, ubezpieczenie i wspomnienia na długi czas oraz nieustanny kontakt z rówieśnikami. Uczestnictwo w jednym tygodniu to koszt 530 zł.
            Zapisy ruszają 2️ stycznia o godz. 11.00 Liczba miejsc ograniczona. Nie prowadzimy telefonicznych zapisów. Zapraszamy do recepcji Hali Lega 
            Szczegóły i komplet wymaganych dokumentów do pobrania na stronie 
            https://mosir.olecko.pl/zimowsko-2023/
            Olecko - Moja Przystań Urząd Miejski w Olecku Karol Sobczak Burmistrz Olecka Głos Olecka

             

            Żródło: https://www.facebook.com/SPdwojka

          • Bezpieczny wypoczynek - spotkanie z policjantem

          • Dnia 17.01.2023r. odbyło się spotkanie uczniów z mł.asp. Łukaszem Ratusznym, dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Olecku n/t. "Bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych".

            Edukacja o bezpieczeństwie to podstawowe zadanie wszystkich, którzy są odpowiedzialni za najmłodszych. Policjanci przypominają dzieciom, że ich bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od tego, jak się sami zachowują. Mundurowi apelują o rozwagę podczas korzystania z portali społecznościowych. Najmłodszych mieszkańców powiatu oleckiego uczulają na nierozważne  zachowania, które mogą zagrozić utracie życia lub zdrowia. Rodziców uświadamiają, aby nie pozostawiać najmłodszych bez kontroli. Dla dzieci i młodzieży policjanci przygotowali kilka porad związanych z bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego:
            1. Do zabawy wybieraj tylko bezpieczne miejsca: place zabaw, boiska oraz różne tereny rekreacyjne - z dala od ulic, mostów, torów kolejowych i tramwajowych.
            2. Nie wchodź na lód zamarzniętych: jezior, stawów, rzek - pod wpływem ciężaru twojego ciała lód może się załamać.
            3. Nie zjeżdżaj na sankach z górek, będących przy drogach i zbiornikach wodnych.
            4. Nie rzucaj śnieżkami w jadące samochody - możesz spowodować wypadek.
            5. Przed wyjściem na dwór informuj swoich rodziców bądź opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywać oraz o której planujesz swój powrót.
            6. Wracaj do domu o ustalonej przez rodziców bądź opiekunów porze - przed zapadnięciem zmroku.
            7. Nie rozmawiaj z obcymi osobami, nie przyjmuj od nich słodyczy, prezentów, nie wpuszczaj ich do mieszkania.
            8. Pozostając sam w mieszkaniu ostrożnie obchodź się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi.
            9. Bądź ostrożny wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne mogą być niebezpieczne.
            10. Przed zapadnięciem zmroku zawsze noś przy ubraniu/plecaku elementy odblaskowe.
            11. W razie zagrożenia pamiętaj o numerze alarmowym 112

            Źródło: https://nowa-sol.policja.gov.pl/go5/serwis-informacyjny/aktualnosci/36307,W-trosce-o-bezpieczne-ferie.html
            https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/40848,Region-W-trosce-o-bezpieczenstwo-podczas-ferii-Przygotowania-policjantow.html

            Wiesław Bukpaś

          • Teatrzyk pacynkowy pt. "Czerwony Kapturek"

          • Dzieci oddziałów przedszkolnych obejrzały teatrzyk pacynkowy  pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu ósmoklasistów: Julii, Dominiki, Kuby i Marka.  Efekty dźwiękowe  i muzyka: Ania. "Piosenkę drewnianych lalek" zaśpiewała Naila , uczennica klasy czwartej.


             Katarzyna Kozłowska

            Żródło: https://www.facebook.com/SPdwojka

          • Wzmacniamy finansowo 31 Finał WOŚP

          • Dlaczego walka z sepsą?
            Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. 

            Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.
            Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

            Źródło: https://www.wosp.org.pl/final/31-final-wosp

            Wiecej informacji -  źródło: https://www.facebook.com/SPdwojka

          • Gramy dla WOŚP - Turniej Rummikub

          • Natalia Bajkowska, Izabela Życzkowska, Wośp Sztab W Olecku oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zapraszają  miłośników gry Rummikub na Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2023, który odbędzie się 21stycznia 2023 r.
            o godz.10 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej  w Olecku ul. Kopernika 6. 
            Zachęcamy do zapisów: https://forms.gle/SY3AkyRzzxpBNv5y5 liczba miejsc ograniczona.
            Harmonogram turnieju:
            9:30 - 10:00 - potwierdzenie obecności, ewentualne zapisy uczestników,
            10:00 - rozpoczęcie turnieju
            14:00 - przewidywane zakończenie turnieju
            3 rundy po 3 gry + finał
            w turnieju mogą wystartować wszyscy, wstęp bezpłatny.
            Osoby z miejsc 1-3 otrzymają nagrody rzeczowe a zwycięzca awans na Mistrzostwa Polski 2023.
            Podczas  turnieju będzie można wesprzeć orkiestrę wrzucając datki do  skarbonki  WOŚP lub przekazać elektronicznie do eskarbonki Grupy Fani Rummikub https://eskarbonka.wosp.org.pl/e6nt34

            Źródło: https://www.facebook.com/SPdwojka

          • Świetna passa naszych szachistów

          • Szachiści naszej szkoły nie zwalniali w grudniu tempa i z powodzeniem uczestniczyli     w kolejnych zawodach. 10 grudnia 2022 roku bardzo dobry występ w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Ełku odnotowali Blanka Gałgowska 2a oraz Antoni Iber 6a. Blanka zdobyła 4 miejsce w klasyfikacji dziewcząt klas 1-4 i 45 w generalnej. Z kolei w klasyfikacji chłopców klas 5-8 Antek zajął 7 miejsce, zaś w generalnej 9. Warto dodać, iż w zawodach wzięło udział 84 zawodników.

            Natomiast w X Mikołajkowym Turnieju Szachowym w Suwałkach w dniu 11 grudnia 2022 rywalizowali Hubert Gościcki 4a, Igor Dubrowny 5b, Antoni Iber 6a oraz Jan Gościcki 6b.  W kategorii wiekowej urodzeni w 2011 i młodsi wystartowali Hubert z Igorem, którzy spośród 35 uczestników uplasowali się odpowiednio na 20 i 7 miejscu. Gra Antka i Janka  w kategorii OPEN (ur. w 2003 i starsi) przyniosła im pozycję 13 i 17 na 20 zawodników, a tym samym pozwoliła ukończyć zawody zdobyciem V kategorii szachowej !
            Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

            Wojciech Jegliński

          • Bal Karnawałowy

          • W piątek, 13 stycznia 2023r.,  dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku uczestniczyli w Balu Karnawałowym. Sala gimnastyczna pełna kolorowych balonów i serpentyn zachęcała do zabawy. Na bal przybyły królewny, wróżki, policjanci, piraci i wiele innych kolorowych postaci. Dzieci bawiły się doskonale dzięki animatorom z grupy Pióropusz. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców sprawił uczestnikom balu również wiele radości. To był dzień pełen wrażeń.

            Iwona Truchan