• Konkurs Piosenki "Wokalna Gratka"

     • NASZA GRATKA JUŻ NIE NASTOLATKA! ZAPRASZAMY NA 25. „WOKALNĄ GRATKĘ”!

      „Wokalna gratka” to odświeżona odsłona Konkursu Piosenki „Gratki dla nastolatka” – konkursu, w którym szukamy talentów wokalnych. Zobaczcie, jakie zmiany przynosi jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia!

      Nowa nazwa i odświeżona formuła

      Od 1997 roku odbyło się 25 edycji konkursu, który już na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz Olecka, niezmiennie przyciągając utalentowane dzieci i młodzież z powiatu oleckiego. Ogłaszając 25. edycję konkursu postanowiliśmy podkreślić rolę wszystkich uczestników poprzednich edycji w powstaniu i rozwoju wydarzenia. Nazwa „Wokalna gratka” to właśnie ukłon w stronę tych, którzy nastolatkami już nie są, ale dalej śpiewają i tworzyli ten konkurs z nami.Nie poprzestaliśmy na zmianie nazwy. Do konkursu postanowiliśmy zaprosić dzieci, młodzież, a także dorosłych wokalistów– przecież „śpiewać każdy może”:

      a.           kat. I – uczniowie kl. I-IV, szkoły podstawowe,

      b.           kat. II – uczniowie kl. V-VIII, szkoły podstawowe,

      c.           kat. III – uczniowie szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe.

      Rozszerzyliśmy także możliwości przy wyborze repertuaru.Utwór muzyczny może być zaprezentowany w języku polskim lub angielskim. Od tego roku każdy uczestnik konkursu prezentuje w ramach poszczególnych etapów konkursu wybrany jeden i ten sam utwór muzyczny własny lub coverowy. Uczestnicy mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem własnym (uczestnik samodzielnie wykonuje akompaniament muzyczny) lub z podkładem muzycznym (mp3).

      Kolejną ważną zmianą jest skład komisji konkursowej. W tym roku uczestników oceniać będzie jury złożone z osób spoza Olecka, zawodowo związanych ze śpiewem.

      Sam przebieg konkursu pozostaje bez zmian. Konkurs składa się z trzech etapów:

      1. przesłuchania (15 marca 2022 r.),
      2. półfinał (5 kwietnia 2022 r.),
      3. finał (1 maja 2022 r.).

      Nagrody

      Z okazji jubileuszowej edycji konkursu pierwsze nagrody rozdamy już przed finałem. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do etapu finałowego, wezmą udział w darmowych grupowych warsztatach wokalnych zprofesjonalnym trenerem. Laureaci w poszczególnych kategoriach zdobędą

      i nagrają zwycięską piosenkę w profesjonalnym studio nagrań. Wszyscy finaliści otrzymają pamiątkowe dyplomy. Aby 25. edycja konkursu była jeszcze bardziej wyjątkowa przyznamy nagrodę publiczności. Finalista, który otrzyma na FB największą liczbę polubień (serduszekilajków) otrzyma nagrodę publiczności.

      Nie zwlekaj. Zapoznaj się z regulaminem i zgłoś się już dziś.

      Nadsyłanie i składanie zgłoszeń:do 10 marca 2022 r. do godziny 14.00.

      Wpisowe: 20 zł. Wpisowe należy wpłacić do 11 marca 2022 r. na nr konta: 26 1020 4724 00003802 0007 4880 (z dopiskiem Wokalna Gratka + imię i nazwisko uczestnika)

      REGULAMIN.pdf

      KARTA_ZGLOSZENIA.pdf

      KLAUZULA_INFORMACYJNA.pdf

      OSWIADCZENIE_O_WYRAZENIU_ZGODY_NA_WYKORZYSTYWANIE_WIZERUNKU.pdf

      WNIOSEK_O_ZAPEWNIENIE_DOSTEPNOSCI.pdf

     • Na celtycką nutę

     • 8 marca w naszej szkole odbył się koncert muzyczny. Uczniowie mieli okazję wysłuchać celtyckich utworów i posłuchać brzmienia instrumentów takich jak dudy czy buran. Młodsze dzieci nauczyły się piosenki, którą śpiewały wspólnie z muzykami. Poznały kroki irlandzkiego tańca. Atrakcją była nauka gry na łyżkach. Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem , a muzycy otrzymali gromkie brawa.

                                                                                            Elżbieta Josiewicz

     • Alan Łapiński jako Kadrowicz piłki ręcznej

     • Uczeń klasy 8a Alan Łapiński jako Kadrowicz piłki ręcznej województwa warmińsko-mazurskiego  w  eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dniach 4 - 6.03.2022r. w Sierpcu wraz z drużyną zajął II miejsce. Kadra wojewódzka jest w ósemce najlepszych zespołów w Polsce.

      W dniach 4-6.03.2022 r. w Sierpcu odbyły się turnieje eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej 2022. Kadra Wojewódzka Warmii i Mazur zajęła II miejsce, co umożliwia dalszy udział w następnych turniejach pod koniec marca w Dąbrowie Białostockiej. Trenerami Kadry są Marek Strzyżewski i Mateusz Sztuk. Osobą towarzyszącą Lech Romotowski.

     • Wakacyjny wypoczynek

     • Szanowni Rodzice,

       

      Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na bajeczne wakacje organizowane przez fundację Dbam o Mój Z@sięg, z którą na co dzień podejmujemy różne działania edukacyjne w zakresie przeciwdziałania e-uzależnieniom. Na specjalnie stworzonej stronie internetowej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje i panel rejestracyjny – www.relacjewwakacje.pl . Bardzo zapraszamy do nas, Wasze dzieci będą pod naprawdę fantastyczną opieką. Co przygotowaliśmy? Mnóstwo fantastycznych rzeczy:

       

      1. Zajęcia sportowe,
      2. wycieczki krajoznawcze,
      3. warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, zielarskie,
      4. wieczory filmowe, gry planszowe, gry terenowe,
      5. zajęcia w Grodzie Rycerskim: łucznictwo, garncarstwo,
      6. zielarstwo, kaligrafia, sztuki walki rycerskiej, szkutnictwo, wycieczki konne.


      No a dodatkowo coś bardzo ważnego:

      1. Indywidualne i grupowe zajęcia z psychologiem i socjoterapeutą,
      2. Zajęcia z kreatywności,
      3. Zajęcia budujące kompetencje miękkie (asertywność, empatia, budowanie poczucia własnej wartości),
      4. Tutoring nakierowany na rozwijanie potencjału uczestników obozu oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy i rozwoju,
      5. Tematyczne warsztaty dotyczące bezpiecznego, higienicznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu i smartfona (prowadzone w oparciu o innowacyjne materiały edukacyjne)


       

      I BĘDĄ BEZPŁATNE MIEJSCA DLA NASZYCH MAŁYCH SIÓSTR I BRACI ZE WSCHODU

     • Solidaryzujemy się z Ukrainą

     • #napomocUkrainie razem z PCK

      Od poniedziałku- 28 lutego, w naszej szkole rusza zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy.

      Rzeczy można przynosić do sekretariatu w godz.7.00 - 15.00.

      Zbiórka trwa do 4 marca.

      Zbieramy:

      ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
       

      KOSMETYKI I CHEMIĘ: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
       

      ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

       

      Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

      UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

     • Bieg "Tropem Wilczym"

     • W środę 3 marca 2022r. 45 uczniów naszej szkoły wzięło udział w biegu „ Tropem Wilczym” upamiętniającym poległych  Żołnierzy Wyklętych. Reprezentanci  klas wystartowali w trzech kategoriach wiekowych  z podziałem na dziewczynki i chłopców. Mimo chłodu, po solidnej rozgrzewce uczestnicy wyruszyli na trasę biegu z zapałem, a rywalizacja i duch walki nie opuszczał zawodników do samego końca. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe koszulki i termosy, a okazali się nimi: z klas IV– Aleksandra Wojciechowska  i  Mateusz Małecki, z klas V/VI – Zofia Kuszewska i  Sebastian Borkowski, z klas VII/VIII – Magdalena Radaszkiewicz i  Dominik Witkowski. Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy!

      Alina Kalinowska

     • Literackie harce świetliczaków

     • W dniu 25 lutego grupa świetliczaków uczestniczyła w bajkowej przygodzie w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku. Pracownik biblioteki pani Agnieszka Makarewicz przeniosła nas do krainy „Literackich harców w magicznej bibliotece”. Kreatywnym zabawom ze słowem i książkami nie było końca. Już wiemy, że biblioteka w społeczności lokalnej jest miejscem gdzie nie tylko wypożycza się książki i korzysta ze źródeł informacji, ale również można twórczo spędzić czas i nawiązać nowe przyjaźnie. Z przyjemnością tu wrócimy.

       

      Wojciech Jegliński

     • Trening Umiejętności Społecznych

     • Czy wiesz, że...

      W naszej szkole odbywają się zajęcia TUS? Trening umiejętności społecznych to zajęcia mające na celu nabywanie i ćwiczenie kompetencji społecznych. Jest to program zajęć, podczas których dziecko kształtuje umiejętności komunikacyjne, uczy się współpracować w grupie rówieśniczej, a także poznaje techniki prawidłowego rozwiązywania konfliktów.


      Karolina Truchan

     • Terapia Integracji Sensorycznej

     • Terapia Integracji Sensorycznej ma wpływ na organizm człowieka oddziałując na różnych poziomach. Poprawę organizacji układu nerwowego generują ćwiczenia będące swoistym wyzwaniem dla dziecka, zadaniem stymulującym mózg. Niezbędnym warunkiem jest dostosowanie ich trudności i złożoności do wieku, możliwości rozwojowych, indywidualnych potrzeb poznawczych i ruchowych. Celem terapii jest wzmocnienie procesów nerwowych i ruchowych, co wpływa na poprawę umiejętności szkolnych.

      Katarzyna Werstak

     • W schronisku "CZTERY ŁAPY"

     • Uczniowie klasy 3 a w lutym zbierali pieniądze na zakup karmy do schroniska znajdującego się w Olecku CZTERY ŁAPY. Inicjatorem akcji był jeden z uczniów tej klasy - Filip Kotyński. Za zebrane pieniądze została zakupiona sucha i mokra karma i przekazana dla schroniska w dniu 5 marca. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

      Alicja Suchocka

     • Powrót do nauki stacjonarnej od 21.02.2022 r.

     • Uczniowie klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych wracają do nauki stacjonarnej już 21 lutego – rozporządzenie w tej sprawie jest już opublikowane.

      W dniu 12 lutego 2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Rozporządzenie zmienia datę końcową czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty na terenie kraju z dnia 27 lutego 2022 r. na dzień 20 lutego 2022 r.

      Powyższa zmiana oznacza powrót do nauczania stacjonarnego z dniem 21 lutego 2022 r.

      Rozporządzenie zostało ogłoszone w Dz. U. z 2022 r. poz. 367 .

     • Święto Szkoły w Dwójce

     • Jak co roku w drugiej połowie lutego społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 upamiętnia  Patrona naszej placówki – Mikołaja Kopernika, który urodził się 19 lutego  1473 roku. Tym razem Święto Szkoły zaplanowano na 18 lutego, tradycyjnie nawiązuje ono do działalności i dokonań wybitnego astronoma, a w tym roku obchodziliśmy 449 rocznicę jego urodzin.

                    Aby przybliżyć uczniom epokę Mikołaja Kopernika, uczniowie klas 5, 6 i 7 przygotowali prezentację multimedialną na temat zagadnień związanych z renesansem. Jest ona dostępna w dzienniku Librus, a materiał w tej formie mógł być wykorzystany także w w zajęciach zdalnych.

                  Przedstawiciele klas 8 wzięli udział w wirtualnym ecape roomie, a celem uczestników zabawy było odzyskanie rękopisu teorii heliocentrycznej.

                  Najszybciej poradziły sobie z tym zadaniem uczennice klasy 8a, drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy 8c, a chwilę po nich pracę skończyły uczennice klasy 8b.

                  Zadaniem klas 1, 2, 3, i 4 było przygotowanie w dowolnej formie upominku dla Mikołaja Kopernika na 449 urodziny. Patron szkoły we własnej osobie odwiedził odziały młodszych uczniów, odbierał prezenty i życzenia,nie zabrakło przy tym piosenek i wierszy, a przede wszystkim dobrej zabawy. 

       

      Justyna Jeżewska

     • XIII Memoriał im. Władysława Żurowskiego

     • 11 lutego obchodziliśmy XIII Memoriał im. Władysława Żurowskiego. Ze względu na pandemię wzięły w nim udział klasy 0-4. Podczas spotkania na w sali gimnastycznej uczniowie obejrzeli prezentację składającą się z fotografii i filmu przedstawiających słynne w całej Polsce lodowisko Bajka. Pani Beata Kozłowska podzieliła się z dziećmi wspomnieniami z lat szkolnych, kiedy jako jedna ze Śnieżynek brała udział w zajęciach pod kierunkiem pana Żurowskiego. Postać tego wspaniałego nauczyciela przybliżyła też uczniom pani Dyrektor. Pierwszą część uroczystości zakończył pokaz jazdy na łyżworolkach w wykonaniu dziewcząt naszej szkoły.

      W drugiej części każda klasa wzięła udział w „zimowych” zajęciach sportowych przygotowanych przez p. Beatę kozłowską i p. Alinę Kalinowską. Z powodu bezśnieżnej pogody odbyły się one w sali gimnastycznej. Konkurencje były bardzo ciekawe. Uczniowie świetnie się bawili i długo zapamiętają ten dzień.

                                                                                      Elżbieta Josiewicz

     • Konkurs na profil Mikołaja Kopernika

     • W ramach obchodów Święta Szkoły zapraszam uczniów klas V - VIII do wykonania zadania w formie konkursowej. Każda klasa powinna stworzyć profil Mikołaja Kopernika na stronie classtools.net (Fakebook). Regulamin w załączeniu (zawiera wsparcie techniczne ). Jest to fajne narzędzie podobne do facebooka ale tylko od strony technicznej,  to jakby plansza do atrakcyjnego opracowania różnych informacji. Najważniejsze jest wspólne wykonanie zadania.

      Katarzyna Kozłowska

     • Sudoku - lubię to!

     • W dniu 23.02.2022r. w Liceum Ogólnokształcącym w Olecku odbył się  FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU „SUDOKU LUBIĘ TO”. Udział w konkursie wzięło 7 uczniów naszej szkoły. Trzecie miejsce zdobył uczeń klasy 7A  Antoni Hołownia. Wyniki w dokumencie PDF. 

      Wyniki_finalu__Sudoku(2).pdf

      Paweł Karandziej

     • Jak uniknąć „sieciowciągu”?

     • Bezpieczeństwo w sieci jest ważnym tematem. Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzony w Polsce 8 lutego, to doskonała okazja, by zastanowić się ,w jaki sposób dbamy o siebie w cyberprzestrzeni i jak uniknąć związanych z tym zagrożeń.

      W ramach obchodów w naszej szkole 10 lutego uczniowie klas 1-4 obejrzeli spektakl on-line „Dzieci Sieci- Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. W ciekawej i dostępnej dla młodszych formie poruszał on problem uzależnienia od gier , filmików i portali społecznościowych.

      Uczniowie klas starszych poruszali temat bezpiecznego korzystania z Internetu na godzinach z wychowawcą.

                                                                           Elżbieta Josiewicz

     • Matematyka w Obiektywie

     • Jeśli zagłębisz się odpowiednio mocno w naturę dowolnej rzeczy, znajdziesz w niej matematykę” . Słowa Deana Schlictera doskonale uwydatniają to, że matematyka jest językiem natury. To proste stwierdzenie, z którym trudno się nie zgodzić. Nauka, bez względu na to czy chcemy czy nie, jest obecna w naszym codziennym życiu.     Dlatego rozejrzyj się wokół i weź udział w VII edycji konkursu „Matematyka w obiektywie”. Wyjdź z domu, dostrzeż różnego rodzaju bryły, figury geometryczne, układy prostych. Zachwyć się symetrią na skrzydłach motyla, zbierz maliny i jeżyny, a będziesz miał już dwa zbiory. Dostrzeż matematykę wokół siebie, sfotografuj ją, a następnie wraz z opisem dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Być może fotografia z wakacji jest już tym, czego szukasz.Nagrody czekają!

     • ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY w dniach  7 – 25 lutego 2022r.

     • 1)  Oddziały przedszkolne i klasy I-IV pracują stacjonarnie w szkole.
       

      Klasy IV będą miały lekcje w salach:
      4 a – sala 204
      4 b – sala 201

      2) Klasy V – VIII pracują zdalnie z wykorzystaniem platformy Classroom.

      3) W klasach ósmych zorganizowane będą na terenie szkoły konsultacje z
      przedmiotów egzaminacyjnych: j. polskiego, matematyki i języka
      angielskiego, zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w dzienniku
      elektronicznym.

     • Konkurs fotograficzny

     • Komenda Powiatowa Policji w Olecku, w ramach działań prewencyjnych "Bezpieczne ferie 2022", w celu promocji zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci podczas wypoczynku zimowego, organizuje konkurs fotograficzny pt. "Moje bezpieczne ferie 2022", adresowanego do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych powiatu oleckiego. 
      Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się w załączniku.

     • Dzień wolny szkoły

     • Szanowni Państwo

      W dniu 7 stycznia 2022 r. (piątek) szkoła będzie zamknięta.

      Jest to dzień wolny od pracy dla pracowników w zamian za święto przypadające w sobotę 1 stycznia 2022r.

      Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2im. Mikołaja Kopernika w Olecku

      Iwona Narkiewicz - Bielska