• Bieg dla Niepodległej

• 20.11.2022 18:37

•
          Fot. B. Słomkowski

5 listopada 2022r. na trasach lasu w Sedrankach, odbył się 8 Leśny Cross dla Niepodległej. Jak co roku w tym biegu wystartowała kilkoro uczniów z naszej szkoły, którzy w ten sportowy sposób upamiętnili Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Brawa za postawę i gratulacje za ukończenie rywalizacji.

Beata Kozłowska
        • Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt rocznik 2010- 2012

• 14.11.2022 16:44

• Na boisku Orlik w dniu 21.10.2022r.rozegrane zostały zawody w zdobywającej coraz większe powodzenie piłce nożnej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się szkoły SP1, SP2 i SP3. Nasze dziewczęta z klas 4-6 zajęły III miejsce, ale na boisku zostawiły serce! Gratulacje!
                                                   Alina Kalinowska
        • Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych IMS rocznik 2008 -2009

• 14.11.2022 16:46
        • W dniu 12.10.2022 na obiektach MOSiR w Olecku odbyły się widowiskowe zawody w biegach sztafetowych drużyn sześcioosobowych. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły IX miejsce, lepiej zaprezentowali się chłopcy zajmując VII miejsce na 10 startujących drużyn. Musimy jeszcze dużo popracować, aby dorównać najlepszym. Gratuluję naszym zawodnikom godnej postawy i  rywalizacji fair play!
                                                  Alina Kalinowska

10 października 2022r. na trasach MOSiR w Olecku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 6 i młodszych (w tym uczniowie klas sportowych).  Do rywalizacji zgłosiło się 10 szkół z całego województwa. Rywalizacja ogromna. Mimo tego walczyliśmy do końca zajmując miejsca poza pierwszą szóstką. Sport to nie tylko zwycięstwa, porażki zmuszają do refleksji nad czym musimy pracować. Gratulacje za odwagę i sportową postawę naszych uczniów.

Beata Kozłowska.
        • Mistrzostwach Powiatu Oleckiego w mini piłce nożnej chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci.

• 24.10.2022 21:36

•
          W środę 19 października na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Olecku rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w mini piłce nożnej chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2009 i młodsi) w ramach Wojewódzkiego Kalendarza SZS.

W turnieju uczestniczyło aż 6 szkół. Po zaciętych meczach wygrała drużyna SP 1 Olecko (trener Kamil Szarnecki). W finale pokonała SP 2 (trener Ariel Tusznio). Trzecie miejsce zajęła SP 3 (trener Artur Szarnecki), czwarte SP 4 Olecko (trener Michał Wasilewski), piąte SP Wieliczki (trener Tomasz Karniej), a szóste SP Gąski ( trener Wojciech Mikołajczyk).

Wyniki naszej drużyny:
          1 mecz : SP 2 Olecko- SP Wieliczki 2-2
          2 mecz: SP 2 Olecko- SP 4 Olecko 6-0
          Finał: SP 2 Olecko - SP 1 Olecko 2-8

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Zbigniew Popko, Mikołaj Dwojakowski, Wiktor Czarniecki, Dominik Stankiewicz, Austin Zackiewicz, Mateusz Gaworski, Jakub Sieniawski i Piotr Zieliński.

Ariel Tusznio
          Zródło: https://www.facebook.com/SPdwojka