• XXIX Oleckie Otwarte Biegi

• 24.10.2022 19:00
        • Dnia 24.09.2022 r. (sobota) odbyły się XXIX Oleckie Otwarte Biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Naszą szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczyny z klas IV-VIII. Brawa się należą dla wszystkich uczestników, ponieważ wszyscy ukończyli swój bieg i w pełni się zaangażowali.
          W kategorii dziewcząt na 400m - III miejsce zajęła Maja Piszczek z klasy 4a.
          W kategorii chłopców na 400 metrów - I miejsce zajął Aleksander Lachowicz  z klasy 4a, II miejsce zajął Aleksander Szałkowski z klasy 4a i III miejsce zajął Adrian Kulpan z klasy 4b.
          W kategorii dziewcząt na 600m - I miejsce zajęła Ola Wojciechowska z klasy 5a  II miejsce zajęła Amelia Bomber z klasy 5b.
          W kategorii Open( bieg dla wszystkich chętnych) na dystansie 3km naszą szkołę reprezentował Daniel Bomber z klasy 8a i w świetnym stylu pokonał wszystkich uczestników i zajął I miejsce.
          Nasi uczestnicy walczyli dzielnie do samego końca co nam dało bardzo dobre wyniki czasowe. Jest to dobry prognostyk na następne zawody i poprawę swoich wyników. Dziękujemy za liczne przybycie rodziców na stadion i za świetny doping. Opiekunami na tych zawodach byli: Alina Kalinowska, Beata Kozłowska i Ariel Tusznio.
          Ariel Tusznio
        • więcej
        • Obóz sportowy klasy 4a

• 20.09.2022 20:41

• Na dobry początek klasa 4a rozpoczęła swój rok szkolny od trzydniowego obozu sportowego na terenie Olecka. Początkujący sportowcy sprawdzali swoje umiejętności w sali gimnastycznej grając w berka i ulubionego zbijaka, rozegrali na sztucznej murawie mecz piłki nożnej i palanta, wystartowali w biegu na 400m na stadionie lekkoatletycznym, z ochotą skorzystali z zajęć na basenie, pomaszerowali na Szyjkę, gdzie delektowali się upieczonymi w ognisku kiełbaskami i bawili się    w różne gry i zabawy terenowe m.in. ringo, kometkę, szczura. Humory i pogoda dopisała, więc wszyscy miło spędzili wspólny czas.

Alina Kalinowska

• więcej
        • Klasa sportowa

• 15.09.2022 10:58

•

Nowy rok szkolny 2022/2023 klasa  5 a rozpoczęła obozem sportowym. Przez 3 dni uczniowie brali udział w zajęciach, które pomogły wrócić do formy przedwakacyjnej.W programie były gry i zabawy, gry sportowe, wycieczka piesza i rowerowa z ogniskiem oraz zajęcia na pływali w hali „Lega”.Udział w zajęciach poprawił nie tylko kondycję ale również  relacje uczniowskie. Kolejny obóz przed wakacjami.

Beata Kozłowska.

• więcej
        • Zmagania lekkoatletów

• 22.05.2022 18:25
        •

11 .05.2022r. na miejskim stadionie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w Trójboju     i Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawodnicy naszej szkoły dzielnie walczyli w konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową, a starsi pokonywali jeszcze dystans 600m dziewczęta i 1000 m chłopcy. W końcowej klasyfikacji trójboju, dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy VII miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Ola Wojciechowska z klasy 4a, stając dwa razy na najwyższym stopniu podium uzyskując świetne wyniki w biegu na 60m i skoku w dal. W czwórboju natomiast chłopcy uplasowali się drużynowo na IV miejscu, a dziewczęta na V miejscu. Z chłopców najlepiej zaprezentował się Sebastian Borkowski z klasy 6a w skoku w dal. Dla niektórych były to pierwsze zawody, więc emocji i przeżyć nie brakowało. Brawo, wszystkim gratulujemy!