• Gala Sportu Szkolnego w Olsztynie

• 21.05.2022 12:08
        • Podczas dzisiejszej Gali Sportu Szkolnego (27.04.2022r), która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odebraliśmy z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie p. Krzysztofa Marka Nowackiego i Przewodniczącego W-MSZS p. Dariusza Marchlewskiego puchar za zajęcie VI miejsca w Systemie Współzawodnictwa Sportowego W-MSZS za rok 2021 w kategorii szkół miejskich.
          Brawo uczniowie ,  Brawo trenerzy -  p. Beata Kozłowska,  p. Alina Kalinowska

• Brązowy medal Alana Łapińskiego

• 21.05.2022 12:08
        • Kadra Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Ręcznej, w której gra Alan Łapiński z klasy VIII A,  zajęła 3. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2022 w kategorii młodzik.

W dniach 29 marca - 2 kwietnia kadra województwa warmińsko-mazurskiego brała udział w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn Podlasie 2022 w Dąbrowie Białostockiej. W meczu o brązowy medal kadra województwa warmińsko-mazurskiego walczyła z kadrą województwa łódzkiego. Mecz zakończył się wygraną zespołu warmińsko-mazurskiego 34:32.
          Ostatecznie nasi kadrowicze zajęli III miejsce w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn.
        • Zmagania lekkoatletów

•

We czwartek, 17 marca 2022r. w hali „Lega” , odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w halowej lekkoatletyce - Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS.  Uczniowie z kilku szkół miejskich i wiejskich rywalizowali w biegu na 60 m, na 2, 5 i 8 kół, skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską, skoku wzwyż i w biegu sztafetowym 4x 2 koła.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 6a, 7a, 7b, 8b i 8c.

W ogólnej klasyfikacji drużyna dziewcząt zajęła III miejsce a drużyna chłopców V miejsce.

Najlepsi indywidualnie: Igor Szejnoga- I msc. w skoku w dal z miejsca, Dominik Witkowski- I msc. w biegu na 60 m i II msc. w biegu na 8 kół, Karolina Gabruś- II msc. w skoku z miejsca, Amelia Brodowska- III msc. w biegu na 5 kół i Magdalena Radaszkiewicz – III msc. w skoku wzwyż.

Gratulujemy sukcesów, dziękujemy za walkę i godną postawę sportową.

Beata Kozłowska
        • Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w Lekkiej atletyce dzieci rocznik 2009 i młodsi

• 21.05.2022 12:09
        •

Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w Lekkiej atletyce dzieci rocznik 2009 i młodsi odbyły się 16.03.2022r. na hali Lega z udziałem naszej reprezentacji. Po zaciętej walce sportowej w kilku konkurencjach lekkoatletycznych, dziewczęta wywalczyły IV miejsce, a chłopcy III, na dziewięć startujących drużyn. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękuję za start w zawodach i godne reprezentowanie szkoły. Gratuluję!

Alina Kalinowska

• Alan Łapiński jako Kadrowicz

• 21.05.2022 12:10
        • Uczeń klasy 8a Alan Łapiński jako Kadrowicz piłki ręcznej województwa warmińsko-mazurskiego  w  eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dniach 4 - 6.03.2022r. w Sierpcu wraz z drużyną zajął II miejsce. Kadra wojewódzka jest w ósemce najlepszych zespołów w Polsce.

W dniach 4-6.03.2022 r. w Sierpcu odbyły się turnieje eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej 2022. Kadra Wojewódzka Warmii i Mazur zajęła II miejsce, co umożliwia dalszy udział w następnych turniejach pod koniec marca w Dąbrowie Białostockiej. Trenerami Kadry są Marek Strzyżewski i Mateusz Sztuk. Osobą towarzyszącą Lech Romotowski.