• Zawody sportowe

• 12.03.2024 14:43
        •

1 marca 2024r. w hali Szkoły Podstawowej w Wieliczkach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS - Igrzyska Dzieci w mini koszykówce dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z  klas 5 i 6. Rywale wykazali się lepszymi umiejętnościami dlatego zajęliśmy IV miejsce
          11 marca 2024r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku rozegrano Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i chłopców. Dziewczęta klas 7,8  zajęły I miejsce natomiast chłopcy IV. Przed nami czas refleksji i  pracy. Nie poddajemy się i rywalizujemy w jak największej ilości zawodach.

Beata Kozłowska
        • XV Memoriał im. Władysława Żurowskiego

• 13.02.2024 20:11

Życiorys Władysława Żurowskiego >>>

Izba pamięci >>>

W miniony piątek 9 lutego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika po raz kolejny uczczono pamięć legendarnego pracownika naszej placówki – pana Władysława Żurowskiego. Był on nauczycielem wychowania fizycznego i popularyzatorem m. in. sportów zimowych. Dzięki niemu powstało w latach pięćdziesiątych słynne lodowisko "Bajka", którego fotografie można podziwiać w Izbie Pamięci, gdzie zgromadzono również wiele eksponatów po panu Żurowskim.
              Jak co roku, aby upamiętnić jego działalność oraz sukcesy sportowe prowadzonej przez niego młodzieży, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkurencjach opartych na aktywności fizycznej. Można było przetestować swoją sprawność na torze przeszkód, uczniowie starszych klas zmierzyli się w meczu unihokeja, a wszyscy chętni zostali po lekcjach zaproszeni do wspólnej jazdy na rolkach.

Ten dzień w "Dwójce" minął pod znakiem współzawodnictwa, aktywności fizycznej i dobrej zabawy.

Justyna Jeżewska.
          Foto: Robert Markowski

• Mistrzostwa Powiatu Oleckiego- mini piłka nożna

• 19.12.2023 09:29

• W dniu 18.12.2023r. w hali SP w Wieliczkach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w mini piłce nożnej chłopców. Naszą Szkołę reprezentowali głównie uczniowie z klasy sportowej, klasa 4a.
          Nasza szkoła zajęła V miejsce.

Ariel Tusznio
        • Mistrzostwa Powiatu Oleckiego- mini piłka siatkowa

• 13.02.2024 20:07
        • W dniu 07.12.2023r. w hali SP nr 1 w Olecku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klas sportowych tj. klasa 4a oraz 5a. Dziewczęta  w "dwójkach" zajęły I miejsce, w "trójkach" II miejsce oraz chłopcy w "dwójkach" II miejsce. Gratulujemy!

Ariel Tusznio , Robert Markowski

• Mistrzostwa Powiatu Oleckiego- piłka siatkowa

• 08.12.2023 11:30
        •

W dniu 06.12.2023r. w naszej hali odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klas siódmych. Dziewczęta zajęły IV miejsce, a chłopcy III miejsce. Gratulujemy!

Ariel Tusznio , Beata Kozłowska